Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Jó választás lesz az Asus...

Jó választás lesz az Asus VS278Q monitor játékra és filmnézésre?

Figyelt kérdés

Új monitor vásárlását tervezem, mert a jelenlegi 4:3-hoz képarányú monitoromat szeretném lecserélni. Mivel a gépemet elsősorban játékra és filmek/sorozatok nézésére használom szeretnék egy 27"-os gyors válaszidejű 16:9-es arányú HD monitort és a jellemzői alapján erre a modellre esett a választásom. Jó választás lesz ez a monitor 76 ezer forintért vagy esetleg vannak a piacon jobb ár/érték arányú modellek is? Előre is köszönöm a segítséget!


Erről lenne szó:

[link]


2013. aug. 16. 16:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Azért ennyi pénzért ragaszkodnék legalább egy IPS panelhez.

[link]

[link]

2013. aug. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az IPS panelen én is elgondolkodtam, mert sok helyen olvastam, hogy manapság ez lenne az igazi csak a hosszú válaszidő elbizonytalanított. Amit linkeltél Acer is 6ms-os válaszidővel rendelkezik szemben az Asus 1ms-os idejével és főleg játékoknál ahol gyors mozgások vannak esélyes a mosódás ezért sem tudom mi lenne a jó döntés.
2013. aug. 16. 17:55
 3/4 anonim ***** válasza:
A válaszidő kérdése nem elhanyagolható de egy kicsit túl van lihegve.Nem lehet a tn válaszidejéhez mérni mivel ez teljesen más technológia. A magasabb ips válaszidő (8ms) alacsonyabb tn időnek felel meg (4ms) nem beszélve a szín/betekintési szögről.A képúszások általában az input lag miatt szoktak lenni.
2013. aug. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
én is IPS paneles Monitort vettem pont most rendeltem meg 3 év garanciával ASUS [link] és itt is 6ms a válaszidő, 60Hz-es, na de hát olyat ami elismert gyártó és 120 vagy nagyobb Hz-es nem találtam ezért az összegért ezt is ennyiért amint látjátok csak egy boltban lehet megvenni ennyiért, több más boltban jóval drágább, én úgy tudom hogy a TN paneles monitoroknál számít nagyon az 1-2 ms válaszidő, persze egy IPS paneles monitornál sem árt biztosan, csak hogy IPS paneles monitort 1 ms válaszidővel 60000 Ft értékben nem találtam ilyen méretben, mindenképpen ASUS-t akartam venni én ezt tartom a legjobb gyártónak, a másik sokan azt mondják hogy egy IPS paneles monitornál a 6ms válaszidő egy teljesen jó és elfogatható érték, nekem azt mondták hogy semmivel sem leszek nagyobb hátrányban játékban mint ha vennék egy ugyan ilyen ASUS monitort ami TN paneles és 1 ms válaszidővel rendelkezik, a TN panelt én azért nem szeretem, mert csak ha közvetlen szemből nézed a monitort csak akkor ad kristálytiszta képet, egy IPS panel meg tű éles marad ha mondjuk oldalról nézed is, de szinte bárhonnan, erre amit linkelem azt írták hogy kiválóan alkalmas grafikai munkálatokra is, és játékra is teljesen jó mondjuk a 60 Hz az lehetne nagyobb, na de a 60 Fps játékokban ezt is okosabbaktól hallottam hogy sok játéknál nincs is szükség a nagyobb Hz-es monitorra, én megbízom az ismerősömbe, és én amúgy is csak hobbi játékos vagyok nekem Battlefiled 4-hez CS GO-hoz F1-hez és a többi megfelel ez a monitor mivel ismerősömnél kipróbáltam ezt a monitort és megszerettem, sokan azt mondják nem szabad illetve nem érdemes TN paneles monitort venni, és ezt igazolom is mert jelenleg is TN paneles monitorom van és borzasztó, ha nem játszok akkor kényelmesen nem tudnák filmet nézni mert a TN panel miatt a Philips monitoromon oldalról filmet nézni nem lehet.
2016. szept. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!