Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Elképzelhető, hogy hardver...

Elképzelhető, hogy hardver problémája van a gépemnek? Valakinek valami tippje esetleg?

Figyelt kérdés

Üdv! A problémám a következő: Kb. 4 hónapja vettem egy gépet, egy pc boltban rakattam össze, az alábbi alkatrészekkel:

GIGABYTE P61A-D3 alaplap, Intel H61 chipset,

Intel Core i3-2120 CPU,

nVidia GeForce GT 630,

4GB DDR3 SDRAM.

A gép nem működik megfelelően mióta megvettem. Folyamatosan előjön a "kék halál", majd újraindul a rendszer. Ez leginkább akkor szokott előjönni, ha pendrive-ról másolok több GB adatot, vagy ha frissítést telepít a windows. Legutóbb amikor leállítottam, látszólag megfelelően állt le, viszont mikor elindítottam újra, akkor egy CHDSK nevű program kezdett futni, ami hibákat keresett és javított. Letöltöttem, majd futtattam egy HWiNFO nevű programot. A következőket írta ki a motherboard menüpontban:

"PHC features:

RAID Capability: Not Supported

SATA Ports 2 and 3: Not Supported

SATA Port 1 6 Gb/s: Not Supported

SATA Port 0 6 Gb/s: Not Supported

PCI Interface: Not Supported

USB Redirect (USBr): Not Supported "

(Csak a nem támogatott dolgokat írtam le)

Egyébként már jeleztem a problémát a pc boltban az eladónak, aki megnézte a gépet, különböző teszteket futtatott rajta és azt mondta, hogy nincs vele semmi gond.

Viszont én nem tudom normálisan használni a gépet mióta megvettem, és otthagytam érte 120 ezer Ft-ot. Egy informatikus ismerősöm azt, mondta, hogy az alaplappal lehet gond, vagy a tápegységgel, mert ő is letesztelte a CPU-t, a RAM-ot, és a videókártyát. Már azon gondolkozom, hogy a fogyasztóvédelemhez fordulok:(.

Válaszaitokat előre is köszönöm.



2013. aug. 17. 18:29
 1/3 P.O.C. ***** válasza:

Hát a Gigabyte valóban nem a legmegbízhatóbb gyártók közé tartozik. Szívesebben veszek helyette én is Asrock -ot, pedig az nálam már a legaljának számít. Szóval az alaplap hibába lehet valami.

Viszont a RAM -ot sem kell teljesen kizárni. Jártam már úgy hogy a létező összes RAM teszten átment a gép, de mégis csak akkor szűnt meg az hiba, mikor kicseréltem a RAM -ot.

2013. aug. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A merevlemezt kifelejtettem: Hitachi HDS721010DLE630(1000GB)
2013. aug. 17. 18:42
 3/3 anonim válasza:
Visszaviszed és érvényesíted garanciális jogaidat.
2013. okt. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!