Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Notebook vasarlas photoshopa,...

Notebook vasarlas photoshopa, CAD-re, renderelesre stb melyiket valasszam?

Figyelt kérdés

Udv

Vasarlas elott allok es par "nagy" problemaval kerultem szembe, nem tudok donteni bizonyos dolgok kozott, ebben kerem a segitsegeteket.

A notebookon lesz hasznalva photoshop es valoszinu hogy CAD, rendereles stb. de jatszani nem nagyon fogok.

Nos, itt is vannak a kerdesek:

1. mindezekhez eleg-e az i3 3120m vagy inkabb i5 3230m

2. mindezekhez eleg-e a 4gb ram vagy inkabb 8gb

3. nvidia gt 635m vagy 740m?

Azt enis tudom hogy a 740m sokkaljobb, a baj csak az hogy a 740es karya az i3-al es a 4 gb rammal van osszetarsitva az altalan kinezett lenovo notiknal, a 635m-hez meg i5 es 8gb ram jar. Igy pedig nem tudom hogy melyik kombinacio jobb, egyik esetben felek hogy az i3 es a 4gb ram lesz keves, masiknal meg a 635m lesz tul gyenge. :-S Melyikkel lesz jobb a teljesitmeny ??

Meg annyit hogy az i3+4gb+740m-et megkapom egy lenovo thinkpad edge E531-ben, az i5+8gb+635m lenovo ideapad g580-ban van. Mennyivel jobb minosegileg a thinkpad mert en csak ennyit tudok egyelore hogy matt a kijelzoje. Tobbszori hordozashoz nyitogatast jobban birja?



2013. aug. 18. 23:47
 1/1 anonim ***** válasza:
59%

A felhasználás miatt az i5, 8giga ram indokolt (a renderelés miatt mindenféleképpen), és a 635ös is jó vganak számít a maga árkategóriájában.

Ez az i3 és i5 -érdekes módon- a specifikációk alapján eléggé hasonló procik, de az i5 mégis csak szimpibbnek tűnik (újabb is), bár hiába 3,2GHz a turbo órajele, sztem a noti hűtése nem bírná max.-on, úgyhogy abban sem húz el az i3 mellett nagyon, csak legfeljebb nem csúcsra járatva.

[link]

[link]

Ha inkább a gép teljesítménye a fontos, és nem pedig a játék, akkor a g580at jobbnak tartom.


A think- meg ideapad dilemmádban nemtok segíteni, mert nem ismerem őket, és lenovot meg amúgy sem vennék.

Az asus jobbnak tartom, v esetleg olcsóbbként az acer szimpi még.

2013. aug. 19. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!