Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy kétmagos proci négymagosít...

Egy kétmagos proci négymagosítása után teljes értékű négymagos procit kapunk? Pl. Mintha rendesen négymagosnak vettük.

Figyelt kérdés
2013. aug. 21. 09:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
És azt hogy csinálnád? xD
2013. aug. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
AMD Phenom II X2 555 BE lenne az alapproci.Kioldás után pedig ez lenne:Phenom II X4 B55 BE.
2013. aug. 21. 09:07
 3/11 anonim ***** válasza:
Mivel négy magból tiltanak le kettőt, amik ugyanúgy rendes fizikai magok, ezért igen, teljes értékűek. Nem keverni a HT-vel.
2013. aug. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Persze csak akkor, ha a feloldott 2 mag rendesen működik.
2013. aug. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 P.O.C. ***** válasza:
Ha nem gyártási selejt miatt tiltották le, akkor teljes értékű lesz.
2013. aug. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
50%

Igen, de erre nincs semmilyen garancia, a plusz magokat nem azért kapcsolták ki ezekben, hogy olcsóbb modelleket csináljanak kevés erőbefektetéssel(mint a vga piacon), hanem mert instabilak voltak. Szóval anno az új 3, vagy 2 magosak 4 magosnak indultak, csak a gyártásban voltak problémák, ezért kilőttek 1, vagy 2 magot, amiket vissza lehet állítani.


Természetesen az is előfordulhat, hogy pont belefutsz egy olyan darabba, amivel semmi gondod nem lesz évekig, de ne alapozz erre szerintem - és ezek a 4 magosak sem számítanak ma már erőgépnek egyáltalán, az intel kb bármelyik 2 magosa lenyomja őket.

2013. aug. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én kb 1 éve 4 magosítottam egy Athlon II X3 455-öt. Nekem is Phenom II X4 B55 lett belőle. Kifogástalanul működik a 4. mag, nekem nincs bajom vele, de ez példánytól is függ.
2013. aug. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Igen, de erre nincs semmilyen garancia, a plusz magokat nem azért kapcsolták ki ezekben, hogy olcsóbb modelleket csináljanak kevés erőbefektetéssel(mint a vga piacon), hanem mert instabilak voltak. Szóval anno az új 3, vagy 2 magosak 4 magosnak indultak, csak a gyártásban voltak problémák, ezért kilőttek 1, vagy 2 magot, amiket vissza lehet állítani. "


Ez nem teljesen igaz, hibán felül még a vásárlói igény kielégítése is pakliban volt(esetleg olyan elenyésző hiba amit az otthoni user még valami stressz tesztel se nagyon bír előhozni), ezért is van sok helyen remekül működő unlockolt cpu.

2013. aug. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Sokban azért tiltották le a 4. magot, mert vásárlókat akartak szerezni maguknak az alacsonyabb kategóriás termékekre is, remek marketingfogás volt az AMD-től. Nekik ugyanannyiba kerül legyártani egy 4 magos procit is, mint egy 3 magosat, a gyártósor átállítása többe kerülne. Letiltottak magokat sok jól működő 4 magosban, így növelték a 3 magosok eladását. Sokan voltak/vannak, akiknek a 3 mag teljesítménye is elegendő, de ott volt a remény, hogy lehet belőle 4 magos is, hát inkább vették ezt olcsóbban, mint intelt hasonló kategóriában.

Nekem egy X3-as Athlon van, jelenleg B45-ként üzemel 3900 mhz-n, szóval az nagyon nem állja meg a helyét, hogy csak a hibás magok lennének tiltva.

2013. aug. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem meg erről vitatkozni hülyeség, hisz a valódi okot senki nem tudja. (Csak az AMD). Én is inkább a meghibásodást tartom valószínűnek, hisz ha szándékosan tiltották volna le, akkor minden feloldott mag működne és nem lenne hibás egy sem. Persze ez is csak az én véleményem.
2013. aug. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!