Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi az oka, hogy a videokártya...

Mi az oka, hogy a videokártya nem szerepel az eszközkezelőben? A kártya működik, csak nagyon lassú.

Figyelt kérdés
K8N típusú alaplap, újonnan telepített op.rendszer, driverek telepítve. Az eszközkezelőben az"Egyéb eszközök" sor előtt sárga kérdőjel. Sort megnyitva a"videovezérlő", szintén kérdőjellel, és illesztőprogramot hiányol. Próbáltam kerestetni az op.rendszerrel, de nem talált rá. Mit kellene csinálnom?
2013. aug. 23. 10:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Az az oprendszeres driver kereső nem éppen jófajta. Jó lenne tudni milyen videokártyáról van szó, meg milyen operációs rendszerről és akkor keresünk hozzá egy működő drivert.


Igen, a videokártyák működnek telepítés nélkül is, mert van egy alapértelmezett meghajtó program, amit a gyári driver telepítésig alkalmaz az alaplap. Erre azért van szükség, mert úgy nehéz lenen drivert telepíteni, ha nem működne a videokártya. :-) Viszont ez az alapértelmezett cucc nem alkalmas semmire, csak arra, hogy lásd a monitort és a telepítéseket végre tudd hajtani, tehát egy egyszerű görgetésnél is be szokott szaggatni. Úgy hogy ha megírod a típust, akkor keresünk neki drivert.

2013. aug. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
WIN XP 32-es az op.rendszer, a kártya pedig Radeon 9600-as. De a kártya driverét letöltöttem már, csak amikor telepíteni akarom, kiírja, hogy nincs hozzá való hardverem. Tehát mint írtam, nem látja a rendszer a kártyát.
2013. aug. 23. 10:28
 3/4 anonim ***** válasza:

Akkor próbáld ki ezt:

[link]

2013. aug. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Probléma megoldódott! Ezer köszönet!!!
2013. aug. 23. 11:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!