Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kingston pendrive probléma!...

Kingston pendrive probléma! Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Kaptam egy pendrive-ot, amin rajta vannak elvileg fontos tételek, sulihoz. Amikor először beraktam, írta hogy telepítve van, meg használatra kész, meg stb, ahogy szokta is amikor új pendriveot rakok be, de nem történik semmi.

Ha rákattintok a sajátgépben a cserélhető lemez (F) re, ami ő lenne, azt írja hogy helyezzek be egy lemezt. Most ilyenkor mit lehet tenni? köszi


2013. aug. 23. 12:03
 1/3 Válasz Vilmos ***** válasza:

Újraindítás után is próbáltad? Teljes újraindításról révén szó - aztán amikor újból felállt a rendszer, megint megpróbálod.

Ha ismét nem működik, és később se - 30-60 perc géppihentetés után -, próbáld meg csökkentett üzemmódban, azt gondolom tudod, hogy hogy lehet előhívni.

Ha ott se működne, akkor megpróbálnám egy másik gépen - szüleidé, tesóké, stb.

Ha így se működik, akkor már inkább amíg ráér - gondolom augusztusban még ráér - a helyedben újra megkérném az illetőt, aki rámásolta a dokumentumokat az USB kulcsra, hogy küldje el másképp, levélben, vagy fájlfeltöltőn keresztül a linket megosztva - pl.: [link] - a megjegyezhetőbb, kompaktabb linkmegosztáshoz pedig : http://t7 ~pont~ hu/

Ha mégis mindenképp egyedül akarod megoldani a problémát, vagy huzamosabb ideig nem fogod tudni elérni az illetőt, aki felmásolta a fájlokat, és nincs más számítógéped se, akkor még csak azt tudom ajánlani, hogy futtas egy másik, a jelenlegitől különböző, "instant" operációs rendszert, és ott próbáld megnézni. Egy általam feltöltött csomagot és hozzá kis mellékes leírást - igaz, más problémakör kapcsán - ennél a kérdésnél találsz : http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__biztonsag__4..

Értelemszerűen CD-re érdemes kiírnod a dolgot, bár meg lehet oldani PenDrive-osan is, de az még pluszba egy fokkal bonyolultabb - legalábbis szerintem.

És mint láthatod, az utolsó ötletem átlagfelhasználói szinten már kicsit macerásabb, de ha a fentebbiek nem jönnek be, akkor még ez egy próbát - és egy írható CD-t talán - megér, ha fontosak azok a tételek - (gondolom fontosak).


Ha az utolsó próbálkozás sem hoz sikert, akkor már sajnos hardveres probléma lehet a PenDrive-al. :( Ez esetben már csak adatvisszamentő szervízben tudnál valamire jutni, de az már - az árak miatt - iskolai tételek miatt sem éri meg.


Remélem tudtam segíteni, és sikerülni fog lemásolni a PenDrive-ról a tételeket !!! ;)

2013. aug. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi ezt a részletes választ! Nagyon sokmindent megpróbáltam már, másik gépet is, más operációs rendszert is, de semmi. Akikkel beszéltem és mutattam nekik hogy mi a helyzet, azt mondják hogy tönkrement a pendrive és nem lehet róla már sehogy leszedni az adatokat. Remélem annak még megvan a gépén aki eredetileg felrakta a tételeket, csak nem tudom ki az, mert már egy csomó emberen keresztülment ez a pendrive, és már mások is mondták hogy a gépük nem akarja megnyitni, gondoltam én még azért teszek egy próbát. De hát nem jött össze :( De köszi, hogy megpróbáltál segíteni.
2013. aug. 23. 13:50
 3/3 anonim ***** válasza:

"Nagyon sok gépen átment a pendrive"


Lehet hogy valakinek vírusos volt a gépe és hazavágta a pendriveot

2014. febr. 5. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!