Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 90%os CPU használat (játékban)...

90%os CPU használat (játékban) CPU limitet jelent?

Figyelt kérdés
2013. aug. 25. 11:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Attól függ, mennyin pörög a GPU.

Ha az 100 körül van, akkor ok.

2013. aug. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
ŐŐ hát van 100on is de szokott öszevisza ugrálni pl egyszer 0% aztán megint 100 meg igy ugrál xD
2013. aug. 25. 11:34
 3/6 BM-Striker ***** válasza:
Nem.
2013. aug. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 csacsi2 ***** válasza:

Nem igazán értem. A cpu akkor dolgozik ha logikai számítást kell végezzen. nekem sokszor van 100%-on. Játékok terhelik a processort ebben nincs semmi meglepő.akad a játék vagy valami? vagy mi ezzel a gond?

limitet sem értem a CPU -t nem szabályozza a játék, azt maz bios szinten korlátozod. Amúgy mivel nézed játék közben a használatot? Amennyiben fut pl. egy feladatkezelő, vagy bármi ami terheli a gépet (hakár csak egy játékban ennek a megjelenítése) azzal, hogy még ezt is nézze, az is felhúzza a proc. használatot. játék közben lehetőleg ne fusson más folyamat, mert a játékokat úgy tervezik hogy nagyobb az ígénye mint az a gép ami jövőre fog kijönni!ezt ne vedd szó szerint!

2013. aug. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

csacsi2: igen akad a játek méghozzá ugy hogy fél- 1 mp- re beszaggat... meg ledroppol az fps 1-2 másodpercig 60 rol 20-30 ra... msi afterburner el nézem a vga, cput feladatkezelővel. jah és ugy vettem eszre mikor le droppol az fps , a gpu clock 1070 röl leesik 800 mhz körülire... mit tudok tenni?

konfig:

Intel G2020

Saphire HD7790 1GB Dualx oc

6gb ddr3


játékok Amik beszagatnak: far cry 3, bf3, sw old republic, bioshok infinit

2013. aug. 25. 12:17
 6/6 csacsi2 ***** válasza:
Elsősorban az akadás az adatátviteli hibákból fakad. amit írtam felesleges folyamatok ne fussanak a háttérben! A vírusírtó fájlrendszervédelme is meg tudja akasztani. Mivel játék menet közben folyamatosan ír/olvas ezért töredezi a lemezt (sokszor és nagyon).amint látom a konfigod megfelelő a játékokra, de ez semmire nem garancia, tehát ha a képi , megjelenítési beállításokat elviszed a teljesítmény irányába akkor jobb lehet. Értem ezt a videokártyád beállításaira (pl sok játék nem kedveli a VSYnc (vertical syncron sign) -et, várakozás a függőleges szinkronizációra, vagy esetleg a tripla bufferelést esetleg a 32 / 24 bites zpuffer és egyéb api specifikus beállításokat, szóval ezt kellene kisakkoznod a videokártyád beállításaiban. A játék beállításaiban előfordulhat, hogy egyes felbontásokon nem jól működik, állíts febontást (közelítve a monitor natív felbontásához).Összegezve.: Töredezettségmentesíts, vírusírtót, felesleges folyamatokat lődd ki, a megjelenítést vedd vissza (teljesítmény irányába)Ezek után sem jó nézz javításokat (patch) a játékhoz.
2013. aug. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!