Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha a videokártyára rácsatlakoz...

Ha a videokártyára rácsatlakoztatom a tápot, nem indul el a gép. Ha lecsatlakoztatom, elindul és az alaplapról kapva áramot dolgozik a videokártya ventilátora. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Használat közben (nem volt különösebb terhelés alatt) kikapcsolt a gépem, azóta nem tudtam újraindítani, mintha nem kapna áramot. Ha viszont lehúzom a HD 7950ről a tápot, elindul a gép, van valakinek valami sejtése mi lehet a gond, mit próbálhatnék ki? A videókártya pár hetes, eddig hibátlanul működött, először azt hittem a tápnak van baja de úgy tűnik mégsem.
2013. aug. 28. 22:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Tápod PONTOS típusa?

Mi a teljes konfig? Tuning volt?

2013. aug. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ezt nem értem, egyértelmű hogy a táppal van a baj, hiszen ha rádugod akkor nem működik, gondolom m-tech és társai ül a gépedben, ezért nem működik
2013. aug. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Cooler Master GX550W

i5 2500k

12GB RAM


Nem volt tuning, a videokártya pár hete lett cserélve MSI R6970ről MSI R7950re (TF3), de direkt nem nyúltam hozzá hogy véletlenül se legyen baja... naja. Tehát minden gyári beállítással fut, de tanácstalan vagyok mi történhetett, amikor kikapcsolt magától a gép nem volt se mozgatva, se nem erőlködött nagyon semmitől.

2013. aug. 28. 22:24
 4/7 A kérdező kommentje:
Szóval lehetséges hogy a táp üzemel és gond nélkül futtatja a gépet, de a videókártyának hirtelen rosszul adja le az áramot amitől nem tud elindulni se a gép?
2013. aug. 28. 22:26
 5/7 anonim ***** válasza:
Érdekes, mivel a 7950nek kisebb a TDP-je, ezért gond nélkül mennie kéne.Arra gondolok, hogy kifogdtál egy Seventeam(=gagyi) beles GX550-et, ami tönkremehetett.
2013. aug. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
igen, valszeg selejt, de mielőtt vennél másikat érdemes lenne kölcsönkérni havertól egyet és letesztelni.
2013. aug. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mielőtt ez történt hetekig működött gond nélkül az új kártyával... a táp garanciális még szóval megcsinlják ha valóban 100% hogy az romlott el, csak 3hét az átfutási idő... ha meg mégsem azzal van a gond, hanem esetleg a kártyával, újabb 3 hét, ezt szeretném elkerülni...
2013. aug. 28. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!