Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehetséges az alábbi két...

Lehetséges az alábbi két laptop vga kártyáit egymással kicserélni?

Figyelt kérdés
Az Acer Travelmate 8005LMI kártyája elromlott a szervíz szerint, javítani nem gazdaságos. Van még egy Fujitsu Siemens Amilo M1425-öm amibe szintén ATI RAdeon Mobility 9700 kártya működik a leírások szerint. Ezek a video kártyák vajon ugyanolyanok és beletehetem egyikét a másikba?

2013. aug. 29. 17:48
 1/6 hypno ***** válasza:
81%
Ha nincsenek fixen beforrasztva...
2013. aug. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 pinkpancser ***** válasza:
100%
Valószínűleg nem cserélhető. Viszont a szervíz "nem gazdaságos" dumája néha csak átverés. Rendes szervizes óradíjal és alvállalkozónak kiadott munkával tényleg nem éri meg, de ha keresel valakit aki foglalkozik BGA-val az lehet meg tudja oldani.
2013. aug. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 FollowWings ***** válasza:
Még ha lehetséges is (pont ugyanolyan csatolófelület, méret stb.), akkor is a BIOS-ban álltalában le van védve, hogy ne lehessen csereberélni, vagy másik, hogy a tápegységed nem fogja elbírni (,gondolom nagyobb teljesítményűre cserélnéd..)!
2013. aug. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 hypno ***** válasza:
#3 Nekem az jött le, hogy egy rossz gépből egy ugyanolyan chipet rakna át.
2013. aug. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A szervíz azt mondta bontott alkatrész majdnem 30.000 lenne hozzá, ennél jobb laptopot kapok használtban 50.000-ért is már. Akkor ha jól értem azt a chip lapkát kellene kicserélni ami rá van forrasztva az alaplapra úgyhogy ki sem bontom a laptopokat, mert hiába egyforma a két chip én úgysem tudok ilyen szerelést végezni. Köszönöm a válaszokat.
2013. aug. 30. 09:07
 6/6 walrider válasza:
inkább vegyél asztali gépet, az jobban megéri
2014. aug. 31. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!