Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hard disk sentinel szerint...

Hard disk sentinel szerint romlik a ÚJ hdd-m. Mit tegyek? Ez normális? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

rendeltem egy új vinyót a laptopomba (WD 500GB 7200rpm). nagy nehezen feltettem az oprendszereket (egy napomba tellett...), de nem úgy működik ahogy azt vártam. linkeltem a képeket az állapotáról. A hard disk sentinel már írt mást is (nem emlékszem hogy pontosan mit, de valami olyat, hogy el fog romlani), az sokkal ijesztőbb volt.

gépezés közben gyakran csinál olyat, mintha megállna. nem tölt semmit egy ideig de a kis ledecske folyamatosan ég (ami az aktivitását figyeli), és eszközkezelőben is azt írja, hogy 100% os aktív időtartam (1.kép)(egyébként erre nem jöttem rá, hogy mi akar lenni...). Szóval elvileg dolgozik maxon, de gyakorlatilag meg megfagy a windows egy időre (2-3 perc, de változó)

Amire még figyelmes lettem, hogy random időnként kiírja, hogy az usb eszköz így meg úgy nem jó(van hogy csak újra csatlakoztatja, van hogy nem ismeri fel, vagy tanácsolja, hogy tegyem gyorsabb portra, stb). Ja és általában nincs bedugva semmi.


Nagyon idegesítő tud lenni, ilyenkor használhatatlan a gép. Mint már írtam, teljesen új merevlemezről van szó. Mi lehet a baja? hogyan lehetne orvosolni? visszaküldjem garanciával? normális ez a jelenség, vagy pont kifogtam egy ilyen darabot?



2013. aug. 31. 13:25
 1/4 A kérdező kommentje:

ja és a képek:

[link]

[link]

[link]

[link]


ha valamiről még kell kép/info szóljatok!

2013. aug. 31. 13:29
 2/4 P.O.C. ***** válasza:

Én úgy látom inkább az adatátvitellel vannak gondok (A HD sentinel szerint). Lehetséges, hogy inkább az alaplappal vagy SATA vezérlővel vannak hibák esetleg kontakt hiba.

A tápegységed milyen (márka, típus)?

2013. aug. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
eredeti tápegység (asus x50sl laptop), de már volt javítva (megsérült a kábel, össze lett forrasztva+szigetelőszalag). Ezek szerint nem is a hdd a hibás? de akkor miért csökkent a teljesítménye?
2013. aug. 31. 14:38
 4/4 A kérdező kommentje:

na a teljesítmény tovább csökkent 78%-ra. Ezt írja a hard disk sentinel:


Meghibásodás várható - Attribútum: 10 Spin Retry Count, Felpörgési újrapróbálkozások száma. Motor, csapágy vagy tápegység problémára utalhat.

A lemez és a számítógép közötti adatkapcsolatban előfordultak problémák 2477 alkalommal.

Azonnali merevlemez csere szükséges.

i

Nincs szükség beavatkozásra.



garanciával még kicserélik? ha adnak egy másikat azzal is ez lesz?

Légyszi segítsetek!nem akarom szervízbe vinni!

2013. aug. 31. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!