Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nincs még mindig hang?

Miért nincs még mindig hang?

Figyelt kérdés

Újratelepítettem a gépem xp-re, fölraktam minden drivert, mindenből a legújabb verziót, de egyszerűen nincs hang, minden más jó. Eszközkezelőben nincs sehol sárga kérdőjel vagy felkiáltójel, de a hangkártyám nevét se látom ott a hang videó és játékvezérlőknél, csak az audio driverem, aminek a neve Realtek AC'97 audio. Ha belemegyek a Realtek AC'97 tulajdonságokba, ott a keverő eszközöknél, a hangeszközöknél és a midi eszközök és hangszereknél is az van csak hogy Realtek AC'97. Hangbeállításoknál nem tudok rámenni a hangfalra, nem érzékeli, és a tálcán sincs ott az amivel a hangerőt lehet állítani. Mit kéne csinálnom?

Everest szerint alaplapom és hangkártyám:

Alaplap neve ASRock P4Dual-915GL (2 PCI, 1 AGI8X, 1 AGI Express, 2 DDR DIMM, Audio, Video, LAN)

Hangkártya Realtek ALC850 @ Intel 82801FB ICH6 - AC'97 Audio Controller [C-0]

Driverek nem valószínű hogy rosszak, mert slimdriver programmal kerestem ki és telepítettem az összesből a legfrissebb verziót.



2013. aug. 31. 16:20
 1/8 anonim ***** válasza:

[link]

Innen rakd fel, ne használj ilyen programokat.

2013. aug. 31. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Elősször innen raktam fel, és ezzel is pontosan ugyanaz volt a probléma.
2013. aug. 31. 16:48
 3/8 anonim ***** válasza:
Nézd meg az alaplapon nincs-e egy kicsi égésnyom is akár a hangchipen.
2013. aug. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Muszáj szétszednem, mással nem lehet próbálkozni? Nem hiszem hogy a hangkártya adta volna fel, újratelepítés előtt minden oké, rá 1 órára mikor kész voltam vele ez történt, meg maga a számítógép ilyen pittyenéseket néha ad ki hibaüzenetnél ilyesminél, rendszerhang vagy nem tudom hogy hívják.
2013. aug. 31. 16:59
 5/8 anonim ***** válasza:
Hangchipre nem pittyeg
2013. aug. 31. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Akkor csak ez a lehetőség van, szoftveresen nem lehet még valamit variálni hogy működjön? Esetleg az gond lehet hogy xp telepítésénél a telepítő pár fájlt kihagyott valamiért?

Ha van rajta égésnyom akkor meg lehet csináltatni, vagy kuka?

2013. aug. 31. 17:12
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ne szenvedj vele, 500ft egy pci helyre rakható hangkártya.
2013. aug. 31. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Mi van a "hang problémáddal"? Talán késői a javaslatom, de: nézd meg feltelepűlt-e a "hdaudbus.sys" fájl!!!

Én is jártam anno hasonlóképp mint te, mígnem egyszercsak kidobott a windows egy hibaűzit az említtett fájlra vonatkozólag. Google-oztam, letöltöttem, nem is telepíteetem csak úgy "lógott" a rendszeren és működött (persze, hogyha ez hiányzott!!!) olyan portable módon. Azután meg be sem tettem a helyére, újra telepítettem az XP-t és ez 100%-osra sikerűlt, így már nem volt ilyen gond.

2013. szept. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!