Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van különbség teljesítményben,...

Van különbség teljesítményben, ha Intel prcesszor mellé AMD videokártyát, vagy nvidiat, illetve AMD processzor mellé nvidia kártyát rakok?

Figyelt kérdés
Csak mert az egyik ismerősöm szerint, Intel processzor mellé inkább vegyem meg a gyengébb nvidiat, mint az erősebb AMD-t, mert "jobban összedolgoznak".
2013. szept. 1. 10:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség ugyanúgy összedolgozik az intel amd vgaval is.
2013. szept. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100% hülyeség.Minden processzor megy minden VGA-val.
2013. szept. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Elég barom ismerősöd lehet hogy ilyeneket mond
2013. szept. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez csak az AMD APU-kra igaz - ott ugyanis képes a CPU-ba integrált VGA crossfire-ben összedolgozni a dedikált kártyával. Intelnél nincs ilyen technológia. (Bár tegyük hozzá, ez esetben hírből sem lesz 2x sebesség növekedés, tehát a dedikált kártyánál egy olyan 30-40%-al lesz jobb teljesítmény).


De ezt sem támogatja minden CPU és minden VGA - egyéb esetben teljes mértékben működnek, csak az APU-knak van egy ilyen előnyük).

2013. szept. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Értek hozzá én is, csak nekem nem hitte el, hogy hülyeséget mond, ezért belinkeltem neki a kérdést.


Az AMD APU egy remek dolog, a netbookomban is az van, de sajnos nem mindig éri meg. Olvastam egy tesztet, ahol az AMD APU árából vettek egy Sandy Bridge CEleront, meg valami gyengébb VGA-t, és sokszor ez a párosítás győzött.

2013. szept. 8. 11:42
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát, azt nem tudom, hogyan hozták össze :D


Nekem 30e FT-os, A10-5800K van a gépemben, és VGA nélkül, pusztán az APU-val remekül, akadás nélkül visz mindent. Jó, persze Crysis FullHD Ultra grafikán biztos akadna, de ezt nem is lehet elvárni tőle :D


De amit adott teljesítménynél várni lehet, azt teljes mértékben teljesíti. Cserébe jóóóval olcsóbb, mint egy Intel+VGA kombó.

2013. szept. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!