Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » CPU túlmelegedés: mit lehet...

CPU túlmelegedés: mit lehet ellene tenni?

Figyelt kérdés

A CPU egyes programok esetében (főként játékoknál) túlságosan is felmelegszik (96-98 fok közötti, akár 3 perc után), alapvetően, ha semmi sem fut, akkor pedig 74-80 fok között mozog.

Kérdésem, hogy mit tudnék ellene tenni? Lehetséges, hogy csökkenteni kellene az órajelet? (sosem csináltam még)


CPU: Intel Core 2 Quad Q9300 @ 2.50GHz


A ventilátor jól van rajta, pasztával rendesen be van kenve, ki lett takarítva, de semmi változás. Nem tudom mióta van ekkora hőmérsékleten, mostanában vettem észre, mikor a nagyobb teljesítményt igénylő játékok esetén a kép előbb pattogni, majd csíkosodni kezd, végül (az egér ilyen pixelcsíkosra esik szét) fekete képernyőre vált a gép és nem reagál semmire, esetleg újraindul.



2013. szept. 2. 21:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Én nincs mese, vennék rá egy komolyabb hűtőt. Gondolom a gyári van rajta.

Milyen a házad? Van benne szellőzés? Elöl-hátul 12cm-es ventilátor? Ez a minimum légmozgás amire szüksége van egy ilyen kaliberű gépnek. Ha le van véve az oldallap, ne legyen - tönkre vágja a légáramlást.

Amikor azt mondod be van kenve rendesen, akkor úgy érted, fedi az egész felületet? Úgy kell.


Egyébként ha a kép hibázik az utalhat arra is, hogy a grafikus kártya melegszik túl...

2013. szept. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha eddig jó volt, pasztázd újra.
2013. szept. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Antler Supercase ház van, ventilátor kettő, plusz a cpu-ról egy levegő elvezető csatorna. Próbáltam levenni is az oldalát, nem segített, jelenleg rajta van. A paszta teljesen beteríti a felületet, azzal szerintem nem lehet gond, a videókártya hőmérséklete sem olyan kirívóan magas:

[link]


Készítettem egy képet a hibáról: [link]

Ezt az állapotot addig tartotta, amíg nem reseteltem. Nem lehet semmilyen módon kilépni vagy megszüntetni. Általában a hangok is eltűnnek egy idő után, nem csak a kép, ezt megelőzi egy pár villanás, egy pár színesebb csík megjelenése és ez vagy ehhez hasonló képet kapok.


Annyi még, hogy nemrég vettem bele 4 GB RAM-ot, de leellenőriztem, rendesen van belehelyezve, a gép is felismeri, elméletileg azzal nem lehet gond. Az viszont tény, hogy a behelyezés után egy-két héttel kezdődött ez a probléma, de lehet csupán véletlen egybeesés is.

2013. szept. 2. 23:02
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát a processzor NAGYON meleg, szerintem de a ramra is gyanakodnék... meglévő modulok mellé tetted be? Az simán lehet memória inkompatibilitási probléma ami ugye a ramok feltöltésekkor, azaz használat közben jön elő. Nem véletlenül mondják, hogy csak ugyan olyan típusú ramokat szabad társítani...
2013. szept. 3. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Helyette vettem, nem mellé :) Úgyhogy csak az újak vannak bent
2013. szept. 3. 10:07
 6/6 anonim ***** válasza:
pasztázás portalanitás megkéred anyucit meg apucit h adja ide a kompresszort vagy a bicópumpát és majd kitakaritod vagy lekapod a gépház oldalát amugyse tesz jót a por a gépnek. tudod? abba a cpu nál vannak azok a kis fos rácsok
2014. jan. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!