Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nézegetem a laptopokat és egy...

Nézegetem a laptopokat és egy csomóhoz az van írva, h oprendszer: nincs (L). Most akkor az lenne h egyáltalán nincs vagy hogy Linux van rajta?

Figyelt kérdés

2013. szept. 3. 12:37
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Meg van, amihez "nincs(F)" van írva meg olyan,h "nincs oprendszer". Most akkor ez hog értendő?

laptop.hu-ról van szó

2013. szept. 3. 12:44
 2/16 anonim ***** válasza:

L = Linux

F = Freedos

ezek vannak rajta alapból, nem jár hozzá más os.

2013. szept. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

jaaa, köszi

am linuxot meg freedost se használtam még sose, nagy a különbség a windows és ezek között?

2013. szept. 3. 13:16
 4/16 anonim ***** válasza:

A freedos kb semmi.

Linuxból van olyan, ami hasonlóan használható, mint a win, csak jóval felhasználóbarátabb és egyszerűbb, lásd Linux Mint.

2013. szept. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Tom Benko ***** válasza:
Ha Linux, próbáld ki (már ha normális, nem Linpus)!
2013. szept. 4. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
25%

a freedos az tényleg semmire se jó már, csak azért van mert nem lehet magyarországon OS nélküli gépet árulni, az mg egy ingyenes kis valami.

a linux desktop célokra még elég gyenge a szoftverkínálata miatt, tehát winre kell cserélni.

2013. szept. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Igazából nem nekem kellene a laptop, hanem egy olyan ismerősömnek, aki csak netezni akar rajta, épp ezért az olcsóbb árkategóriát amelyekhez nem adnak Windowst. De netezés céljából a Linux is megfelel nem?
2013. szept. 4. 09:04
 8/16 anonim ***** válasza:
de, arra tökéletesen
2013. szept. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
meg filmnézésre, otthoni szövegszerkesztésre. ilyesmikre teljesen jó.
2013. szept. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Otthoni felhasználóknak ezerszer jobb választás egy jó linux, mint bármelyik win.
2013. szept. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!