Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tettem a gépembe 4db 1 gb-os...

Tettem a gépembe 4db 1 gb-os 800 herces ddr 2 es ramot de a rendszer ugy irja ki 4 gb zárojel 2,87 használhato mind 1 hercben van nem ertem miert mit álicsak a biosban hogy tisztán irja ki a 4 gb-ot?

Figyelt kérdés
2013. szept. 6. 11:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Támogatja az OS a 4GB-ot? 64 bites rendszer? Az alaplap támogatja, a videókártya mennyit foglal belőle?
2013. szept. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

a procim 64 bites 2x 2800 intel d az alaplapom asus p5b a videokarim g force gt 220 1gb ddr 3 128 bit


segics lécci mi lehet a baj a rendszer 32 bit win 7 de a 64 bittel is igy irja

2013. szept. 6. 11:52
 3/4 A kérdező kommentje:
ijja a videokaim az öszes grafikus memoriat meemelte 1700 rol 2239 -re
2013. szept. 6. 11:53
 4/4 Komplikato ***** válasza:

Nem lehet, hogy a Biosban a ram méret le van korlátozva 3GB-ra? Régi alaplapoknál a butus felhasználók miatt vezették, mert nem értették anno a 32 bites rendszer miért nem lát 4GB ramot, ezért akkor lapokban gyárilag be volt állítva, hogy csak 3GB ramot lásson a lap és ezt akkor kellett volna átállítani ha normális 64 bites rendszer kerül fel. Később ezt a marhaságot kiszedték a Biosból, mert több gondot okozott mint amit megoldott.


Amúgy 32 bites rendszernél a 4GB maximumban a Videókártya, hangkártya(!) ramja és a rendszer gyorsításához használt flash(!) memóriák is beleszámítottak. Azaz ezek méretével csökkent a címezhető ram ...

Viszont úgy tudom a W7 alatt már nem így van.

2013. szept. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!