Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Wifi! Normális ez?

Wifi! Normális ez?

Figyelt kérdés

most van elsőnek, hogy wifit használok a laptopomon, míg asztalin lan-t.


A következőket tapasztalom:

- van amikor több perc kell, hogy megtalálja a wifit, vagy ha meg is találta, nem mindig sikerül kapcsolódni. leginkább akkor jellemző ez, ha többször újraindítom a laptopot.

- a sebesség sem mérhető a lanhoz, bár sokkal nem kisebb

- néha megszakad

- ha a lanon leterhelem a hálózatot, szinte nincs net wifin.


Ezek normálisak? Sőt néha a szomszéd wifije is megjelenik, de olyankor oda se enged felcsatlakozni, amikor a sajátomra sem. (övé le van jelszavazva, de nem kéri a jelszót se, ha sikertelen volt a saját netemhez a kapcsolódás)


"A windows nem tudott csatlakozni az internethez",


Nem értem hogy ez normális, vagy valami baj van a wifivel a laptopomban. CD-ről telepítettem a drivert, azonban volt egy hálózati sikertelen driver, de nem a WIFI.


2013. szept. 6. 23:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezek egy része természetes lehet. A wifi rádióhullámokkal, mikrohulámmal működik, ami kb. úgy terjed, mint a fény. A tereptárgyakról (beltérben akad pár: falak, ablakok, ajtók, szobanövények, stb...) visszaverődik, elnyelődik, szétszóródik - szóval gyengül a jel erőssége és romlik a jel minősége.


Ráadásul rádióhullám révén más adók zavarhatják az ugyanazon vagy közeli frekvencián levő eszközödet.


"- a sebesség sem mérhető a lanhoz, bár sokkal nem kisebb"

Egy 100 Mbps-os adatrátájú Fast-Ethernet interfész ~90 Mbps adatátviteli sebességre képes, de egy 54 Mbps-os adatrátájú, 802.11g szabványú WIFI-eszköz csak 20-25 Mbps adatátviteli sebességre.

Ennek az az oka, hogy a kábeles kapcsolat relatíve "védettebb", egy kábelen nem kell osztoznia több eszköznek (a WIFI az adáshoz és a vételhez ugyanazt a csatprnát használja), így nem kell olyan metodikákat alkalmazni, amelyek az ütközések elkerülése végett sebességzabrálóak lennének.


"- van amikor több perc kell, hogy megtalálja a wifit"

"- néha megszakad "

Ezeket okozhatják az előbb említett tereptárgyak (amiket a mikrohullám nem szeret), a zavaró adók, de egy nem megfelelő driver is.


Szerezz be egy "wifi-elemző" szoftvert - például az inSSIDer-t: [link] - ezzel megnézheted, hogy "milyen erősen szól" a routered wifije, illetve hogy azon a csatornán, vagy annak a környékén van-e más zavaró adó.

2013. szept. 7. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az átvitel sebessége/stabilitása függ a routertől való távolságtól (egy szobában vele nem kellene gondnak lenni), ill. a közbeeső falak számától, vastagságától, anyagától. A router, és a laptop wifi adapterének minősége/térereje is számít.

Az is lehet, hogy a szomszéddal egy csatornán forgalmaztok, és egymást zavarjátok. Ilyenkor a routert át kell állítani másikra - itt inkább erre tippelnék. Csak nem mindig neteztek egyszerre nagy intenzitással.


Ha meg lefoglalod a vezetékessel az egész sávszélességet, akkor ne csodálkozz, hogy a wifire már nem jut. Azért, mert 2 gépet használsz, még nem lesz 2X gyorsabb neted.


Mellesleg a te wifidet is le kellene jelszóval védened (meg más módon is), hogy ne lopják...

2013. szept. 7. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

levan védbe


[link]


ez a leírás szerint SMC router.


Egyébként a laptop mellett van, látni látja, csak nem csatlakozik fel rá mindig. A másik hogy a LAN+LAN-nál (3 gép van összesen) ha lefoglalom a netet is, jut egy pici a másikhoz. Itt meg pl. ha filmezek, akkor már nem jut csak 10kbps a wifire.

2013. szept. 7. 00:31
 4/6 anonim ***** válasza:

Mert a vezetékes mindig stabilabb, és vszeg prioritást is élvez emiatt a routernél.


A szomszéd meg attól még zavarhatja, hogyha a router tetején is van a laptopod.


Amúgy ha letöltök, akkor mellette én sem tudok netezni, csak akkor, ha lekorlátozom a letöltés sebességét, mert a böngészés mindig hátrányban van. Le kell korlátoznod a másik 3 gép sebességét, de ezt sztem csak az adott gépeken oldhatod meg (és vszeg az adott szoftverben), de meg kell nézni a router beállítási lehetőségeit is.

2013. szept. 7. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Aha oké, örülök hogy ezek normálisak.


Mondjuk leginkább csak az zavar, hogy néha össze vissza kell resetelnem a routert, hogy beengedje a wifire a laptopot. Vagy a laptopot kell többször újraindítani.


Esetleg nem lehet hogy a router beállításánál van egy olyan időintervallum ami nem engedi, hogy 1 mp-enként csatlakozzon folyamatosan egy gép, hanem mondjuk csak 20 percenként csatlakozhat?


Mert valami ilyesmire lettem figyelmes, bekapcsolom, felcsatlakozik. Újraindítom, várni kell... sokat. néha 10-15 percet is.

2013. szept. 7. 09:23
 6/6 A kérdező kommentje:

Most olyanokat csinál hogy "Korlátozott hozzáférés", vagy nemjut net.


Ez most a router hibája igaz? Most vettem a lapost, csak nem rossz, mert akkor feleslegesen vettem..

2013. szept. 7. 10:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!