Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem tudom bootolni és...

Miért nem tudom bootolni és se telepíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lenne egy nagy gondom a számítógépemmel!

A számítógépem egy IBM ThinkCentre A52.

A gondom az lenne hogy amikor elakarnám inditani a merevlemezt vagy csak símán telepiteni próbálnám nem engedi hanem ezt írja ki pedig a boot sorrend is jól van és a winyót meg a meghajtót is lássa a BIOS: --1962 no operating system found press f1 to repeat boot sequence--


Utánna meg probálnám telepíteni utánna meg ezt írja ki:


[link]


Meg ezt: [link]


Mi lehet a gond mert én már ezt nem értem

Itt vannak a képek hogy miket ír ki:

[link]

[link]

[link]



2013. szept. 8. 08:42
 1/2 Mr. V. ***** válasza:

Eleve nem a boottal kéne törődni, hanem azzal a 2 hibaüzenettel, amit kiír a kezdőképernyőn. Ha azokat megoldottad, akkor lehet továbblépni.


Az egyikre találtam példát a neten, de csak annyit írtak rá, hogy resetelni kell a bios-t. (Vagy elem ki és táp ki 5 percre, vagy jumperrel CMOS Clear módba tenni fél percig és vissza.)


Ha ez nem segít, akkor egyenként ki kell szedni a dolgokat a gépből és megfigyelni mi változik.


Érdemes előtte egy bios-beep-code listát szerezni phoenix bioshoz, hogy képernyő nélkül is tudd mi nem tetszik neki.


Régi gépek esetében a HDD kábele megfordítható. Ha ez nem egy működő gép volt, hanem össze lett dobva, de még nem élt soha így egyben, akkor ez is előfordulhat, ill. 1 kábelen 2db master vagy slave beállítású eszköz.


Látatlanba többet nem tudok mondani. Ha csak CPU, RAM, VGA van a gépben és nem írja a hibákat, az már jó jel. Ha további kártyák, eszközök behelyezésekor jön elő, kideríthető melyik a ludas.


Esetleg probléma lehet még a lemerült CMOS elem. Beállítod ugyan a biost, de amint kikapcsolod a gépet, elszáll és sok esetben rossz CPU-adatokat tartalmaz, ezért nem indul el.

Szóval sok apróság lehet.

2013. szept. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ez egy müködö gép volt de már sajnos valamiért nem tudom telepíteni.
2013. szept. 9. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!