Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 4 vagy 6 magos CPU?!

4 vagy 6 magos CPU?!

Figyelt kérdés
Melyik a jobb vagy mik az előnyök mert nem igazán találtam olyan cikket ami jól összefoglalta volna! Jah igen és Intel oldalon gondolkodva mivel AMD nem szeretnék és nem is fogok venni, soha nem is volt de nem is szeretnék de fikázni sem fikázom. Azért lenne fontos mert szeretnék venni egy gépet max 500ezerért! Fontos lenne, hogy 4 monitort tudjon kezelni de az ár az csak a vasra vonatkozik a többi dolog (monitor, egyebek) még ezen felül jönnek hozzá. A gépet tőzsdézésre lenne használva, elemzések, grafikonok, előkalkulációk! Szóval valami gyors gép kell! Az fő irányvonalak (CPU:INTEL, VGA:NVIDA, alaplap(MSI? Gigabyte, Asus)!Minden normális válaszért jár a zöld pacsi!

2013. szept. 8. 08:46
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Mostani gépem amit már kinőttem, kicsivel több mint 6 éves, egy E8400 3Ghz , Alaplap Asus P5Q3 deluxe. memória, 8GB ocz 1800Mhz, VGA: Nvidia 8800GTS 512,

Ez 2 monitorral megyeget de már túl sokat lassul és elegem van belőle. Ezért döntöttem úgy hogy akkor itt az idő a cserére. De közben néztem az Iponon, hogy van olyan alaplap ami kezel 2 procit akkor nem előnyösebb inkább 2x4 magos i7 procit venni rá? Vagy ez már nagyon túlzás?

2013. szept. 8. 09:55
 12/19 anonim ***** válasza:

"Várjatok nekem már picit sok lett az infó :)) "

Nem csak neked, ennyi átgondolatlan kommentet rég láttam...


Általánosan elmondható, hogy a 6 magos i7-ek közel érik meg. Egyrészről maguk a CPU-k és úgy egészében a platform aránytalanul drága mondjuk a legerősebb haswellhez meg a hozzávaló cuccokhoz képest.

Azt ajánlom még keress rá tesztekre ahol vannak összehasonlítások olyan programokban amit te magad használsz is. Abból eltudod dönteni van e akkora teljesítmény előny(ha egyáltalán van) ami ekkora ártöbbletet megér.

2013. szept. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Az a probléma ezekhez a progikat nem igazán teszteli a kutya sem mivel nincs akkora igény. Ez a 6magos dolog nem is igazán vonz mármint a teljesítménye révén bár nem ismerem egyiket sem. De amikor vettem a mostanit E8400 ráakartak beszélni vagy nagyobb órajelűre vagy 4magosra amik 2szer annyiba kerültek de szerintem sokáig nem lehetett kihasználni őket... Szerintem most is ez a helyzet! Amúgy szerinted egy dupla procis alaplapot mire lehet kihasználni? Pl.: [link]
2013. szept. 8. 11:25
 14/19 anonim ***** válasza:

Szerverekhez.

Viszont ha időtálló gépet (4-5 év) akarsz, mindenképpen 4-6 magos i7et vegyél.

2013. szept. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
INTEL Core i7-3820 3.60GHz 2011 BOX ez a proci lesz az tuti akkor, ez volt az első amire gondoltam csak azzal voltam gondban, hogy mi lenne jobb az alaphoz. 2iylen proci 1 alaplapon vagy 1db 6magos, mert úgy nem sok külömbség lenne árba de kihasználhatósága viszont túlzottan alul maradna szeritnem.
2013. szept. 8. 12:07
 16/19 anonim ***** válasza:
Miért akarsz ilyen elavult platformú procit venni? i7 4770 jobb nála.
2013. szept. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
2011 es foglalat ,hogy lenne elavult? A 6 magos i7-ek jelenleg a legerősebb procik.
2013. szept. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Azért azt néztem mert foglalat alapján néztem a procikat! És mivel a 2011 foglalat volt a legújabb így ahhoz néztem a procit is! Igaz a 3820as 2011es 2 generációs a 4770es viszont 2013as de kisebb teljesítményt láttam róla számok terén és csak 2csatornás a memória kezelése. Igaz én nem nagyon értek hozzá csak laikusként néztem. És végül árban is ez tűnt a legjobbnak! De mivel nem nagyon értek hozzá ezért is kértem segítséget.
2013. szept. 8. 13:38
 19/19 A kérdező kommentje:

Eddig jutottam viszont most picit gondba lennék úgyhogy minden hozzászólást továbbra is örömmel veszem.

ASUS Rampage IV Extreme

CORSAIR 16GB Vengeance DDR3 2133MHz CL9 KIT INTEL Core i7-3820 3.60GHz 2011 BOX

KINGSTON 240GB SATA3 2,5" SSDNow V300 SV300S37A/240G

WD 1TB Red IntelliPower 64MB SATA3 WD10EFRX

Viszont a nagy kérdés az milyen videokártya legyen?

1db ASUS GTX770-DC2OC-2GD5 GTX770 2GB GDDR5 OC PCIE

vagy inkább

2db ASUS GTX760-DC2OC-2GD5 GTX760 2GB GDDR5 OC PCIE

Ugye csak azért kérdezem mert 4monitort szeretnék használni.Érdemes esetleg SLI-be kötni? Korábban szóba került, hogy játék lenne-e igen lenne de nem igazán elsődleges szempont és ha lenne is az már csak 1monitoron tehát az már nem fontos, hogy ott is 4monitor legyen meghajtva.

2013. szept. 8. 15:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!