Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyibe tudnám eladni a...

Mennyibe tudnám eladni a tabletemet?

Figyelt kérdés

Egy nyeremény játékon nyertem,de nekem valahogy a tabletek nem jönnek be ,egyedül a jelenlegi Surfacem.


a tab 1 hetes 1 napig használtam


EZIO 5189W(White) 3G & 4G ANDROID 4.2

GPS TABLET + SMARTPHONE

in 7.0" 1280 x 800 HD IPS Screen

1.6GHz Quad Core CPU & 2GB RAM + 24GB MEMORY

3G, WiFi & WLAN INTERNET

VIDEO CALL, 8.0 MP/5.0 MP & FULL HD VIDEO RECORDER

HSPA WCDMA, UMTS & GSM NETWORKS

GPU (Graphic Processing Unit): Quad Core PowerVR SGX 544MP

Built-in 3D Accelerator

Long Life Lithium Battery in 4850mAh (Removable Battery)



2013. szept. 10. 18:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha sikerül olyan vevőt találnod akkor 150k+, de legrosszabb esetben is ér egy 100-ast
2013. szept. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
nézegettem ezekről a webeken mindent és végül letöltöttem egy mérőprogramot anutu benchmarkot 20.079 pontot adott rá.
2013. szept. 10. 19:49
 3/9 anonim ***** válasza:

Antutu nem sokat mond!!! Egy dolog, hogy egy képzeletbeli listán (ami különböző tesztekkel jön létre) ad egy sorszámot, de még akkor sem jelent semmit sem.

A 100-150 ezret irreálisan soknak tartom! Reális ára kb. 65-70 ezer forint, még akkor is, ha ennél jóval gyengébb hardvert árulnak ennél jóval drágábban is.

Nem lehet egy tablet vagy akár egy telefon árát belőni pusztán a specifikációból (az alapján tényleg 100-150 ezer lenne). Ez egy kínai tablet, nulla támogatással, a felhasználói bázisa is közelít a nullához, pedig ez az, amire még támaszkodni lehetne, ha már szerviz nincs, honlap nincs, így frissítés nincs stb. A felhasználói bázist szokták nézni azok, akik kintről rendelnek s nem ostobák, de itt erről sem lehet beszélni, 1 fórum téma van indítva, alig vannak jelen.

Van az a duma (biztos hallottad már), hogy a márkás cuccoknál a nevet kell megfizetni. Nem egészen így van! A név mellett megfizeted azt is, hogy foglalkoznak a későbbiekben is a termékkel (értsd frissítés, lehetséges hibák javítása s egyáltalán van kinek jelezni, hogy van hiba), van magyarországi szerviz, hozzáértő emberek vannak ott stb.

Erre a tabletre se garancia, se szerviz, se frissítés, még a root is kérdéses, hogy megoldható-e. Ezeket mind számításba véve, s a világpiaci árat is nézve 65-70 ezer a max. amit kaphatsz érte. Próbálkozni lehet, kérni lehet többet is, hátha beugrik egy balek.


Az antutura visszatérve... lehet akár 30 ezres is az érték, ha az android olyannyira optimalizálatlan rajta, hogy csak megkeseríti az ember életét.

Már annyira nem jellemző, mint régebben, de még mindig jelen van az inkompatibilitási hiba egyes applikációknál az egzotikus márka miatt.

Ezzel számol a vásárló is, innentől kezdve meg mondhatod, hogy jó meg szép, meg minden OK, meglátja a "márkát" s már zárja is be a hirdetésed.

Jól eladhatók a magyaroknak a kínai tabletek ez tény, ugyanakkor azért adható el, mert olcsó, s ált. azok választják, akiknek a pénztárcája sovány, így egy 70 ezres árral, semmit mondó márkával, garancia hiányában még mindig nem kevés türelem kell, ha elakarod adni.

2013. szept. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Garancia van ,teljes költség térítéssel,futárszolgálat biztosítással UK-ba.

Frissítés elvileg folyamatosan jönne ki,de mivel max pár órát volt bekapcsolva így többet nem tudtam meg róla.

A garancia 2 év.

2013. szept. 11. 16:32
 5/9 A kérdező kommentje:

most a vaterát néztem ,ott egy eladót aki tableteket is ad el.

Ott egy 2 magos (1.3ghz/mag) ,1gb ramos 7"-es és szinteminden tekintetben kisebb paraméterekkel rendelkezőt eladott 55.000-be.


Megpróbálom ott 65,000 kikiáltási árra,hátha 85,000felett elmegy.

2013. szept. 11. 19:19
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát ez a kínai cucc 65k-nál nem ér többet...
2013. szept. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy ezt nehéz megérteni, mert mint mondtam is, hogy kb. annyit kérhetsz érte, mint egy ennél jóval rosszabb hardverrel szerelt tabletért, s valahol nyilván oda az igazság, de sajnos ez van. A UK gar. az nem egyenértékű egy magyarországi garanciával. A készülék kínai, az angolok valahogy a gyártóval rendezik a javítást, cserét stb. ez további postázást jelent, ez pedig további várakozást a szervizre. Tehát vársz míg kiér Angliába, utána vársz még ők elpostázzák, vársz még a gyár orvosolja a hibát, vársz míg ők visszapostázzák az angoloknak, majd vársz míg az angolok visszapostázzák neked. Magyarul ez a garancia kb. annyi, mint egy DPS tabletre a tescoban. 3 hét-1 hónap a szerviz.

Meg kell próbálni. Ha nem vagy megszorulva anyagilag, akkor meg pláne próbálkozni kell. Dobd fel 65 minimál árral, aztán hadd licitáljanak, még az is lehet, hogy efölé megy a végösszeg, bár meglepődnék.

2013. szept. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Én marketing szakra járok,és tanulmányozgattam milyenek,mennyibe mennek el.

Ahogy elnéztem egy klaszisokkal gyengébbet eladtak 58.000-be.

Ahogy elnéztem amik 40-50 között elmennek (akár 60 körül is),azokban gyenge a processzor mint az állat,ebben Qualcom Snapdragom s600 proci van ugyanúgy mint a Nexus7 II-be ,igaz abba csak s400-as proci van.


Rendeltem mai napon 7,000-ba (+/-) neoprén tokot,billentyűzetet(tokba épített) ,illetve egy tablet álványt.


Ahogy tanultam,illetve Wolf Gábor (marketing commando ) előadásán tanultam,a tetszetőség határozza meg az árat,és nem a termék.valamit megpróbálok összehozni

2013. szept. 12. 14:03
 9/9 anonim ***** válasza:

Sok sikert! Komolyan kívánom, hogy igen magas áron eltudd adni. Elhiszem, hogy értesz az eladáshoz, ha marketinget tanultál, de én kb. fél év alatt kiszálltam a tabletek "árusításából" (nem volt ez üzletszer, vettem, teszteltem, eladtam, kb. 6db fél év alatt), mert megtapasztaltam, hogy mennyire nincs benne pénz. Ált. eltudod adni a 25 ezer forint körüli tableteket (kb. 1 max. 2 hét alatt), a 30 ezres már sokszor időbe telik, mire elkel. A feléből is alkudnának! Nagyon nincs pénze a magyaroknak, én ezt tapasztaltam, eladhatod akármilyen dumával, leírhatod olyannyira érthetően, hogy még egy idősek otthonában is értik mire képes az adott tablet. Egyszerűen nincs pénz! Amivel veszett mód lehet keresni, azok a 20 ezer ill. az alatti árkategóriájú tablet (mostanáig, ugyanis a tesco beemelte a DPS hulladékát szotyi-pénzért). Nem számít nekik, hogy kukába való, veszik, mintha muszáj volna.

Prohardveren a nettáblák, tabletek topikba, ha belelapozgatsz (szinte az elejétől fogva olvasom), a tipikus érdeklődő a "milyen tabletet vegyek" arcoknak a 85-90%-a feltételként leírja, hogy magyar boltból, magyar garanciával, lehetőleg két év garancia. Már 1 év garnál sokan húzzák a szájukat. Semmi értelme egyébként a 2 év garanciának egy ilyen rohamosan fejlődő informatikai eszköz esetében, de ez meg sem fordul a fejükben.

2013. szept. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!