Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » OS installálása kijelző...

OS installálása kijelző nélküli laptopra?

Figyelt kérdés

Hi!

Összeraktam egy régi laptopot, működik, de nincs kijelzője. A vincsesztere egy másik, tönkre ment laptopból származik, lehet hallani amikor bejelentkezik, elindul a skype, stb. de értelem szerűen 0 driver. Monitor led csak egy pillanatra lesz zöld, nem tudok se bios-ba lépni (vagy csak nem tudok róla hogy ott lennék), és nem mutat semmi egyebet. Mivel nincs vga driver, nem tudom vakon beállítani a rendszerben azt, hogy a monitor legyen az elsődleges kijelző. Formázni szeretném és valami szervert rádobni, mert maga a hardver elég jó lenne. Ötletek?



2013. szept. 13. 14:07
 1/8 hypno ***** válasza:

Egészen izgalmas feladatra vállalkoztál. :)


Ha csak a külső monitor elérhető, mert a saját kijelzője nincs - mert pl. lehúzod róla a szalagkábelt, - akkor nem keres önállóan megjelenítőt?


Ha van pontos típusod, akkor a manualra rá tudsz keresni, és ha találsz egy megfelelően részletest, akkor lehet, hogy fel tudod írni magadnak, hogy hány lépéssel milyen irányban jutsz el az elásott kincsig, ami a te esetedben a monitor.


Arra gondolok, hogy mondjuk

Nyomsz egy F2-őt a biosba való belépéshez.

Ha bent vagy, akkor jobbra nyíl egyszer a megfelelő fülig, lefelé nyíl háromszor a menűpontig, enter a kiválasztáshoz, majd lefelé nyíl egyszer a megfelelő lehetőségig, enter a kiválasztáshoz, majd mentéshez kilépéshez F10 és enter.


(Persze ezt csak úgy ex has írtam)

2013. szept. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 pinkpancser ***** válasza:
Nem kell VGA driver, hogy kikerüljön a kép külső monitorra. Ha ott nem jelenik meg akkor vagy nem kapcsoltad át (ha kell) vagy gond van a VGA-val.
2013. szept. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Létezik olyan install pl. Debianhoz, amihez nem kell sem monitor sem billentyűzet.

[link]

Így keresjetsz még infót róla:

linux install preseed

2013. szept. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Vagy még gugli: linux automatic install
2013. szept. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen, szeretem a kihívásokat :) már vagy 1 éve ott lapult a gép a szekrényemben, nagy gyűjtő vagyok, és tegnap sikerült elég alkatrészt szereznem egy másik gépből, hogy ki tudjam próbálni, és működik is.(a maga módján) Kijelzője viszont egyáltalán nincs. Még a burkolata is hiányos, magam foltoztam meg. Acer travelmate 6410 ről van szó, kiegészítve 4gb 667mhz rammal, dualcore cpu mellé, egy webszervernek tökéletes lenne itthonra és ezért foglalkoztat a téma ennyire. Először megnézem ezt a debiant, ha az működne, akkor nem is lenne több kérdésem :)
2013. szept. 13. 18:11
 6/8 hypno ***** válasza:

Kerestem neked egy manualt. A BIOS nincs benne, de elég részletes. Talán tudod használni.


[link]

2013. szept. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 kovpet ***** válasza:
Diszk ki, bele egy másik gépbe, Linux install, diszk vissza, ssh, örül :)
2013. szept. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Tom Benko ***** válasza:
Külső monitorra illenék kikerülnie a képnek. Én mondjuk még azzal próbálkoznék, hogy egy LiveCD-vel felbootolnám, és utána SSH-n keresztül LFS-t építenék rá. Szervernek amúgy sem kell még X.org sem, elég egy alaprendszer plusz a szükséges egyéb (iptables, apache, SQL, Perl/Python/PHP, stb...). Ez egy nap alatt megvan, ha nekilátsz.
2013. szept. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!