Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » D-Link DNS-320 as NAS szervert...

D-Link DNS-320 as NAS szervert szeretnék venni. Mit kell róla tudnom? Mert olvastam róla hogy lassú lehet az írás olvasása meg fun_plugrol meg mindenről olvastam. A kérdésem:

Figyelt kérdés
Milyen olcsó winchester jó bele mekkora Rpm es legyen (5400 pl), FTP-t lehet e úgy kezelni hogy adott 3 felhasználónév amit én adok meg neki és a 3 felhasználónak külön kezdési mappát beállítani. (pl: nekem az egész könyvtár legyen látható (1 es felhasználó) aztán másoknak csak a Képes mappám legyen látható (kapásból a képes mappába dobja be őket) ) aztán hogy lehet e saját torrent klienst rárakni. Olvastam hogy 23-29 mb/s es sebességet lehet kihozni belőle de van akinek5-9 es a sebessége ezt hogy lehet orvosolni? Válaszokat köszönöm

#szerver #D-Link DNS-320 #D-Link DNS-320 NAS szerver
2013. szept. 14. 16:45
 1/4 P.O.C. ***** válasza:

Egyszerű, gigabites hálózatot kell neki kialakítani, és akkor nem lesznek gondjaid a sebességgel. Tehát a NAS hiába gigabites ha a hálózatod többi része (router, switch, hálózati kártya) meg nem azok. Olyan is előfordul, hogy miden gigabites, csak épp a gyenge minőségű hálózati kábel butítja vissza. Ha Wi-Fi keresztül használod, csak AC -s routerrel tudsz 15 MB/s -os sebességnél többet elérni. A DNS-320 elég jó kezdő NAS, haveromnak is ilyen van. Minden tud, amit felsoroltál, még akár torrent letöltéseket is. Okosítható Linux alapú firmware -el.

A vinyó kérdés másodlagos, inkább a garanciát nézd. A Western Digital "Red" sorozata, például pont NAS -okba van kifejlesztve.

2013. szept. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

P.O.C.

Köszönöm a vláaszod letudnád írni hogy hogy hogy lehet ezeket fejleszteni és rendes torrent klienset rápakolni mert néztem videókat de az a torrent számomra nagyon fapados.

Ha linux alapút dobnék rá tudom hogy meglehet csiálni a torrentet de hogy ezt hogy kell rátenni ezt nem.

2013. szept. 14. 17:14
 3/4 P.O.C. ***** válasza:
Én NAS -on még nem cseréltem firmware -t. Routereket okosítottam, többek között a sajátomat OpenWrt -vel. Ha rádobod a Linux -os firmware -t annyi a garinak, mivel meghibásodás esetén már nem tudod visszarakni a gyárit. A szerviz meg ellenőrizni tuja.
2013. szept. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

P.O.C.

Annyira a gari nem érdekel az érdekel hogy tudja a 23-29 mb/s et gigabites hálózatba ha belerakok egy 5400 as rpmk es vinyót az nem fog nagyon pörögni se a hűtő.

apropó hűtő a haverodnak terhelés alatt mennyire szokott hangos lenni? mennyit kapcsol be? Mert azt olvastam hogy eléggé hangos. Köszönöm válaszod

2013. szept. 15. 01:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!