Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy ilyen géphez elég egy fsp...

Gary84 kérdése:

Egy ilyen géphez elég egy fsp hexa400? Core 2 quad 9400 4gb ddr3 1333mhz 2db 80gb winyó geforce gtx560TI 1024 gddr5

Figyelt kérdés

2013. szept. 19. 21:35
 1/6 BM-Striker ***** válasza:

Elég, de nem ajánlott.


Ha olyanod van akkor elmegy, de ha lehet vegyél egy komolyabb tápot, pl Chiftec CTG-500, Corsair CX 430 Bronze, Cooler Master GX 450 , XFX Pro 450.

2013. szept. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Kittycica94 ***** válasza:
vegyél 1 fokkal nagyobbat! FSP hexa500! Nekem is olyanom van,bőven kiszolgál ( i5 3.1ghz, 12gb ddr3 1600mhz, hd7870 2gb, fél terrás winyó és egy dvd olvasó, plussz néha még ha rákötök egy másik winyót is amit a laptopból szedek ki)
2013. szept. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 BM-Striker ***** válasza:

Hexa 500 nem éri meg.


A Hexa-nal az olcsó belsővel van baj, nem a teljesítménnyel.

2013. szept. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"A Hexa-nal az olcsó belsővel van baj, nem a teljesítménnyel."

neked folyamatosan mindennel bajod lesz, de szegény régi APN most mivel olyan drasztikusan rosszabb mint másik belépős ellenfele sirtecje(mert a CTG max álmodban közép kat)?

2013. szept. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 BM-Striker ***** válasza:

A CTG és a Corsair cx alsó-közép kategória.


A GPS és GPA a belépő a Chieftec-nél (És VS a crosair-nál).


A Hexa s 17A-es ágaival nem igazán optimális megoldás erős videokártyák mellé, még a 350pnf-nek is volt 18A-es ága.


Egy 448 sp-s 560ti 17,5A-t igényel max terhelés mellett, ami egy kicsit durva a 17 vagy 18A-es Hexa-knak, de a 20A-es CTG és 32A-es CX megbirkózik vele.



Ha az 560ti-d a 384sp-s 170w-os változat akkor egy Hexa elég de szintén a gx 450 vagy a pro 450 ajánlott hozzá.

2013. szept. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"A CTG és a Corsair cx alsó-közép kategória. "

Miért? Attól mert mondod még messze nem lesz az. Alsó középnek mondhatjuk már a csoport feszes SS S12II-őt. Mert ugye nagy a táp piac, 10K-ért közép kategot. Kukkants meg egy CWT DSA-t(a legtöbb CX), alsó az.


"A GPS és GPA a belépő a Chieftec-nél (És VS a crosair-nál). "

Az, hogy egy gyártó mit ad belépőnek és mi a belépő nem ugyanaz. Ha az ajánlottból kiesik a GPA akkor az nem lesz belépő. Ennyi erővel a belépő valami kis olcsó N-Basa táp ha azt nézzük. Ne egy gyártóba nézd a dolgokat, mert ennyi erővel az FSP GHN-nt küldhetnénk a Seasonic G ellen.


"A Hexa s 17A-es ágaival nem igazán optimális megoldás erős videokártyák mellé"

kevered a szezont a fazonnal. Az előbb a belső minőségével volt gondod, nem azzal mi hány A-t bír. A kettő nem ugyanaz.


"Egy 448 sp-s 560ti 17,5A-t igényel max terhelés mellett, ami egy kicsit durva a 17 vagy 18A-es Hexa-knak, de a 20A-es CTG és 32A-es CX megbirkózik vele. "

A max fogyit szinte soha nem éri el, max valami szintetikus szarral, de mondok én valamit, akkor nagyobb tápot veszünk, nem olcsó kari, a vásárló csak lenyeli, hogy nem 10K-s táp kell ide. A CX-et ne keverd ide, 1 ágas. A CTG jobb példa, de ne felejtsd el, az a 20A az adott "félág" egyéni paraméterezése, komolyabb 12V2-s terhelésnél a közös max is limitáló dolog.


De látom félre értettél. Vagyis most magad cáfolod.


"A Hexa-nal az olcsó belsővel van baj, nem a teljesítménnyel."

itt még a teljesítmény volt jó, de a belső nem. Az előbb már a teljesítmény. Értem én. Én magam se a teljesítmény oldalról közelítettem meg a dolgot mint látható volt amúgy.

2013. szept. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!