Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vásároltam egy új notebookot...

Vásároltam egy új notebookot és telepítettem rá win7 op. Rendszert viszont az 500 Gb-os HDD-ből csak 30 Gb-ot ismer fel. Lemezkezelőben viszont látja a a többit is, csak, nem lefoglalt terület ként jelzi és nem tudom, hogyan tudnám aktiválni?

Figyelt kérdés
2013. szept. 20. 14:41
 1/3 belapus ***** válasza:

Jobb klikk a Nem lefoglalt területen, és Új köteg létrehozása, ha jól emlékszem.

Utána el lehet látni betűvel, névvel.


[link]

2013. szept. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen én is így csináltam, viszont a végén kapok egy hibaüzenetet.
2013. szept. 20. 16:24
 3/3 temesiv válasza:
Telepítésnél a partíció létrehozásánál ha kissebb meretet adsz meg mind a winyó mérete akkor akkorát partícionál és formáz le jól is van ez így.Mert ha elkészíted a maradék területet is előfordulhat hogy nem C: meghajtó jelü lessz az oprendsze helye.Amitől még müködik de zavaró lehet.Visszatérve mikor telepítés után maradék lemezterületet partícionálni kell a lemezkezelőbe ami legyen elsődleges partíció (ennek semmi köze az oprendszer partíciojához) sőtt a méretet betüjelet is érdemes azon hagyni amit felajánl.Utána má szabadon azt adhatsz meg amit akarsz betűt a meghajtóknak a sorrend kedvéért hogy jelenjenek meg.Alapból C: system D:cd/dvd E:új meghajto.A C:-t nem engedi átthelyezni csak nevet adhatsz neki de ugye minek is jó az ugy.Mikor azt akarod hogy az új kötet legyen a D: , elötte a cd/dvd meghajtojelét tedd másikra magasabbra az ábcbe,utána az új kötet lehet D:.Utána a cd/dvd tedd E: re mivel máert felszabadult,így szépen sorba lesznek.Megjegyzés ha multi kártyaolvasot használsz az betesz vagy 5 meghajtót ezért ezt utólag érdemesebb csatlakoztatni az alaplapra a biosz ugyis felismeri.Figyelem mindíg kikapcsolt gépnél "matass" az alaplapon!
2013. szept. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!