Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Olcsó, drága tápegység?

Pcépítoo kérdése:

Olcsó, drága tápegység?

Figyelt kérdés
Olcsó tápegység mikor szokott tönkre menni ha kicsit jobban meg van terhelve (pl játék közben)? 400w-os olcsó táp kicsit erősebb konfigra rákötök egy számítógépvédő áramkört ami rövidre zárja a tápot,ha túlfeszültség van így megvédi alaplapot a vga-t és a proci-t. Ez sokak szerint megbízható védelem,ha a táp szét is megy a többi cucc megmenekül. Nem nagy fogyasztású a vga meg a cpu-se szóval elvileg el kéne vinni az olcsó tápnak is. Szerintetek is gond nélkül menne így hogy be van biztosítva egy ilyen védelemmel,mert a drágább tápok-ban is ilyen védelem van csak erre külön veszek? Mert a többi védelem van benne pl.: rövidzárvédelem,leégés védelem ..stb És akkor már ott tartok védelmileg,mintha vettem volna egy drágább (minőségi) tápot és mégis olcsóbban kijön még akkor is ha eldurran a noname táp.
2013. szept. 22. 10:17
 1/1 anonim ***** válasza:
Itt az is számít, hogy a jobb minőségű táp stabilabb és pontosabb feszültségeket biztosít a különböző terhelési szinteken illetve egy minőségi táp a ráírt teljesítmény értéket 20/7 üzemmódban is le tudja adni (csúcsteljesítménye meg ennél 15-20%-kal magasabb is lehet), míg egy noname táp a ráírt teljesítmény 65-70%-ánál már hosszabb távon elpukkanhat. A jobb táp mellett szólhat esetleg jobb hatékonyság (kisebb fogyasztás/hőtermelés) és a halkabb működés is. Jó esetben a várható élettartam is hosszabb...pl az első minőségi tápom 2004 végén vettem, de az sajnos elpukkant, mert az 5V ága nem bírta a procit (az a táp már 12V-ra volt kihegyezve), de a második hasonlóan jó tápom még ma is megy a sógoromnál...ez az egység már több, mint 7 éves (2006 elején vettem ezt a Chieftec 350W-s modellt, most egy X2 4600+, 2GB RAM, HD2600XT társaságában teljesít szolgálatot). Tesómnál is van egy hasonló táp, ami most lesz lassan 6 éves. Az én gépemben is egy elég jó kis 450W-s táp van, ami még mindig halk és vígan viszi az FX-6300 procimat 4GHz órajelen egy HD7850 karival, 3 vinyóval stb...ez a cucc is már 5 éves, most járt le a garija. Szóval én inkább a minőségi tápokat preferálom. A túlfeszvédős hosszabbító sem hülyeség, egyébként Én is olyanokat használok az elektromos berendezésekhez már elég hosszú ideje...
2013. szept. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!