Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nekem egy olyan problémám...

Nekem egy olyan problémám lenne, hogy 4 napja kb.5x állt le a gépem magától. Számtech boltban azt mondták, hogy táp vagy alaplap. Az alaplapi hibát nem lehet valahogy kideríteni? Vagy hogyan derítsem ki, hogy mi a gond?

Figyelt kérdés

Alaplap: Asrock N68GE3UCC

Proci: Athlon II x3 455 3.3Ghz

Memória: Corsair Vengeance DDR3 1600Mhz 4gb

Videókártya: Asus GT440 1gb GDDR5

Táp: LC Power 420W


A procim alapjáraton 28 fokos, magonként 17-19, a videókártya 30-35, az alaplap is 30-35, tehát túlmelegedésről szerintem nem beszélhetünk. Tápra gyanakszom, de nem vagyok benne biztos.


2013. szept. 23. 12:03
 1/4 soccerway ***** válasza:
átrakod egy másik gépbe a lapot, ha ott is ezt csinálja akkor az a rossz.
2013. szept. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Akkor már egyszerűbb lenne tápot cserélni, nem?

Csak az a gáz, hogy egyik ismerősömnek sincs felesleges tápja.

2013. szept. 23. 12:20
 3/4 anonim ***** válasza:

Tápot egyszerűbb cserélni.Alaplapnál telepítheted újra a rendszert.Egy csere erejéig kellene csak elkérni ismerőstől.

De lehet én vennék egy újat ezek az LC powerek ugyis csak pár évet bírnak.

2013. szept. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Újra lett telepítve tegnapelőtt, viszont tegnap este is leállt 2x, de ma meg nem állt le. Szóval egy kölcsöntáp, kb 2-3 napra kéne, annyi időre pedig nem tudják nélkülözni. Ez nem olyan probléma, ami állandóan fenn áll. Néha kikapcsol, de nem tudom az okát. Ma pl még egyszer sem állt le. Épp most futtatom everest-tel a rendszerstabilitás tesztet, de semmi melegedés nincs. A proci 100%os kihasználtság mellett is csak 45 fokra melegszik.
2013. szept. 23. 12:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!