Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptop - HDMI - Képarány...

Laptop - HDMI - Képarány testreszabása?

Figyelt kérdés

Az lenne a problémám, hogy összekötöttem a Laptopomat az LCD TV-el. Na most a dolog úgy néz ki hogy a képernyő függőleges és vízszintes részéből is "hiányzik" kb 3-3 cm.


Ha átállítom a Tv-t 1920x1080-ra akkor felugrik egy lehetőség, hogy Képarány Testre Szabása, de ekkor már nem kell igazítanom rajta semmit mert rendesen passzol, nem "csüng túl" a TV-n.


Viszont én 1366x768-as felbontáson szeretném futtatni a dolgokat, és ha ezen a felbontáson maradok az Intel Grafikus kezelőpanelen már nem jön be az a lehetőség amit az előbb leírtam.


Van arra valami megoldás hogy ezt orovoljam? Tehát hogy 1366x768-as felbontásban "ne csüngjön túl" a kép?


Illetve ha így játszok a laptopon az csökkenti az élettartamát?


(A laptopban 2 videókártya van 1 Intel HD és 1 nVidia GeForce )



2013. szept. 25. 02:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Olyan felbontást mint leirtad a tvéd nem kezel rendesen,úgyhogy nincs mit variálni. Legalább full hdban játszol. Az élettartalmára meg nincs hatással.
2013. szept. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az itt a gond, hogy az 1366x768 felbontás nem 16:9-es képarány, ezzel a tv nem igen tud mit kezdeni, nekem asztalinál is rossz a kép, ha nem fullHD-ban teszem ki tvre a képet.

Az egy érdekes kérdés, csökken e az élettartam, elméletileg nem, hiszen erre tervezték, gyakorlatilag pedig a vga termel egy csomó hőt, amivel melegít mindent. Ha játék után azonnal lecsukod, az nem tesz jót a kijelzőnek, 5-10 percet várj és csak után csukd össze, a meleget nem szereti az LCD panel.

2013. szept. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 BM-Striker ***** válasza:
Használj 1280*720-at, amit ténylegesen támogat a tv.
2013. szept. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat, de legfőképpen az utolsónak! :D Megoldódott a probléma és állítani is tudom a képernyő szélességét és magasságát is ebben a felbontásban! :D (Este pedig megnéztem az összes lehetőséget, de biztos elsiklottam ennél a felbontásnál, este volt már nagyon :D)

1000 HÁLA ÉS KÖSZÖNET ! :)

2013. szept. 25. 13:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!