Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Leesett a winchesterem,...

Leesett a winchesterem, várható, hogy lesz baja?

Figyelt kérdés

Tegnap vettem egy új HDD-t.

Nem esett nagyot! A szőnyegen szereltem, és az új HDD-t a régi tetejére raktam (kb 3cm magas), mikor odahajol a barátnőm, hogy tudok segíteni? és ezzel a mozdulattal le is rugta az új winchestert a másikról.... szzzúúúúszááá..


A gépet még nem raktam össze, várható, ekkora ütéstől, hogy baja lesz? esetleg olyan probléma ami késöbb jön ki?

A fél életemet tervezem rámásolni, és elkedvtelenednék ha megadná magát... 3cm-ről lehuppant a szőnyegre... sssssszzzzz :S



2013. szept. 26. 08:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Van amikor ennél kisebb ütéstől is tönkre megy. Majd úgy is meglátod ha beszereled,hogy jó e.
2013. szept. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 hypno ***** válasza:

Ennél azért többet bírnak.


Egyébként, a nagyobb problémát az tudja okozni, amikor az olvasófej nem parkolóállásban van esés közben, vagyis a vinyó éppen működik.

2013. szept. 26. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 P.O.C. ***** válasza:
100%
Ennyit ki kellene bírnia. Akkor veszélyes ha mindez üzem közben történik.
2013. szept. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Ez a vinyó még be se volt kapcsolva, akkor vettem ki a csomagolásból. basszus, én úgy tettem le, mintha hímes tojás lenne, erre ááá!! ha parkoló állásban van a fej, akkor fix? legszívesebben kicseréltetném, nem szívesen mentem rá így az adataimat. Van erre teszt program?

Végülis csak annyi baja lehet, hogy tönkrever pár szektort, nem? áááá

2013. szept. 26. 08:31
 5/12 anonim ***** válasza:
Van tesztprogram, Hard Disk Sentinel a neve.
2013. szept. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 P.O.C. ***** válasza:
Én a külső vinyómat ejtettem le íróasztal magasságból, kutya baja nem lett, azóta 2 éve hibátlanul működik. Nyugi nem lesz baj. Amúgy is az első pillanatba kiderül, hogy lett-e valami baja, mint ahogy előttem is írták.
2013. szept. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

A külső vinyók kicsit strapabíróbbak, nem?

Végülis, azt arra teveztték, hogy hozod-viszed-pakolgatod.

Vagy ugyanaz a felépítése?

2013. szept. 26. 08:42
 8/12 P.O.C. ***** válasza:
Nem hiszem hogy strapabíróbb lenne. Amúgy meg ez nem egy klasszikus külső vinyó volt, csupán egy 2,5" -os vinyóhoz vettem külső házat. Így lett belőle külső vinyó.
2013. szept. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A winchestert ennél sokkal nehezebb hazavágni, nem kell parázni. Amúgy milyen indokkal vinnéd vissza, ha még be sem kapcsoltad? Bocsi, leejtettem, adjatok újat? Megnézik, tesztelik és visszakapod, mert semmi baja.

Működés közben is kibír egy 3 centis esést, nagyobbat is, álló helyzetben meg hajigálhatod, semmit sem csinál neki. Özön teszt van erről, hogy felhasználók a még éppen garos winyót hogyan akarják tönkretenni, hogy újat kapjanak helyette, de olyan egyszerű. A menet közbeni áramtalanítás semmit sem csinál neki, a rázás sem, egyedül az ultra erős mágnes tette tönkre, szóval nem kell félteni, a winyó nem ennyire sérülékeny. Amit nem jó leejteni, a proci, mert kitörik a lába.

2013. szept. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Persze, nyílván nem viszem vissza, azzal az indokkal, ,,bocs leejtettem, kérek másikat! :D" Csak én szeretek NAGYON vigyázni az elektroikai dolgaimra, és ez a leesés rosszúl érintett. De a válaszotokat olvasva megnyugodtam! :) Köszönöm! majd ha elindúl a gép tetesztelem, de most még be se akar kapcsolni, pedig vettem bele egy FSP Hexa-t. remélem nem az alaplap fáradt el..:S
2013. szept. 26. 13:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!