Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Procihúzás! Másik alaplappal...

Procihúzás! Másik alaplappal menne?

Figyelt kérdés

Van egy Core2Quad-om, 2.5ghz-es és ezt szeretném húzni olyan 3 vagy 3.2-re és van is freezer7-es hűtőm.


A proci egy Gigabyte G41-ES2L lapban van és nem tudom emelni az órajelet csak 2.51-ig ami semmi.

Szorzók csak olyanok vannak hogy 6 és 7, plusz van alatta egy olyan ami még rádob 0.5-öt, így lesz a max szorzó 7.5, Fsb meg 333.



Ha 2.51 fölé húzom akkor már nem is indul el a gép, csak kétszer újraindul immár 2.5-ön és a biosban egy nagy Warning felirat van.


Olvastam hogy ez a lap nem jó tuninghoz, de a kérdésem az lenne hogy ez tényleg csak a laptól függ? A prociban nincs semmi korlát erre?


Mert most tudnék venni bagóért egy Gigabyte EP35C-DS3R-t.


Szerintetek ebben menne a húzás?



2013. szept. 26. 14:50
 1/7 Lajos54 ***** válasza:

Valóban léteznek úgynevezett "Tuning" alaplapok, amik egy kicsit jobban engedik a beleturkálást. De ehhez olyan processzor is kell, amelyik hajlandó ezt elfogadni, elviselni.

De azt nem szabad elfelejteni, hogy a különféle processzorok és egyebek az úgynevezett gyári értékeken a legstabilabbak, túlhúzva egyre "borulékonyabbak" lesznek, sőt (ha egyáltalán lehet) bizonyos túlhúzás után állandóan lefagynak, vagy rosszabb esetben (bármilyen komoly hűtés mellett is) egyszer csak kinyiffannak.

2013. szept. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
hát ezzel nem lettem előrébb. bocsi.
2013. szept. 26. 16:36
 3/7 Lajos54 ***** válasza:
Ez csak egy figyelmeztetés akart lenni, hogy általában az ilyen műveletek után szoktak jönni a kérdések: "miért jelez állandóan hibát ez-meg az a program", "miért fagy le állandóan a gépem", rosszabb esetben "mitől sült meg a processzorom".
2013. szept. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kezdjük azzal, hogy a G41 nem tuningra termett lap.

Nincsenek hűtve a FET-ek, gyenge a feszültségszabályzója, arra lett az a lap kitalálva, hogy bele lehessen pakolni az alkatrészeket és azok működjenek benne. Legalább egy P35-ös de Quadhoz inkább P45 chipsetes lap kellene, hogy értelmesen neki lehessen állni a tuningnak.

Az általad említett EP35C lap már alkalmas tuningolni, de egy P35-DS4 lenne az igazi, de a g41-hez képest az EP35 sokkal jobb, szóval cseréld.

Milyen proci ez pontosan? Az sem mindegy. Q9300asokat szépen lehet tuningolni, Q8200 nem nagyon rajong érte, kevés a jó példány belőle.

Az AC Freezer 7 nagyon nagyon kevés egy Quad tuningolásához, oda legalább egy Hyper TX3, Hyper 212 vagy Freezer Extreme kellene.

Az FSB-t az EP35-DS3R olyan 400-ig bírja, ez 7.5-es szorzóval 3000 mhz, a memóriák szorzóját le kell venni 2-re, hogy szinkronban menjenek az FSB-vel,

2013. szept. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Utolsónak köszi, valami ilyesmire vártam.


Pontosan Q8300 és csak 3000-ig szeretnék elmenni vele. Azt tudom hogy G41 nem egy tuning cucc, mert ahogy leírtam semmit nem enged húzni. Most frissítettem bios-t és most 2.5-ről 2.67-re engedi húzni.


Gondolom ennyit bír a lap. Feszültséggel nem merek csak így random szórakozni szóval arról még olvasni kéne valamit. esetleg valami tipp? 3 dolog utal a felszültségre de nem tudom hirtelen a nevüket és azt se hogy melyiket kellene állítgatni hogy jó legyen.

2013. szept. 30. 22:10
 6/7 anonim ***** válasza:
Te a CPU feszt állítgatod, a memóriáért tudod még húzni és az északi híd feszültségét, ha jól emlékszem, de ezt érdemes békén hagyni. A prcoi már más kérdés feszültség szempontjából, de a g41 nem fog neked egy q8300-at elvinni 3000-ig. Memóriádra rá van írva, mennyi a gyári fesz, de azt sem érdemes piszkálni, ha nem valami speckó memória, mert túlmelegszik és elszáll.
2013. szept. 30. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Tudom hgoy a G41-el nem fog elmenni 3000-ig. nyugi van ezért kérdeztem a másik lapot :)
2013. okt. 1. 00:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!