Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi történhetett a katódsugárcs...

Mi történhetett a katódsugárcsöves monitorommal?

Figyelt kérdés

kint egy hatalmas vihar pusztított(villámlással,dörgéssel mindennel)miközben én bent számítógépeztem.Aztán egyszer elment az áram és nem is jött vissza csak másnap reggel.Kapcsolnám be a gépét erre azt látom hogy nem működik a monitor.a kicseréltem a tápkábelt.akkorsejo,amit a következő hibaüzenettel jelez:

SYNC. OUT OF RANGE

Ez mit jelent?Még javítható a probléma?

a válaszaitokat előre is köszönöm


2009. nov. 7. 10:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Próbáld ki, ha van rá lehetőséged, hogy más géppel működik-e a monitorod! Lehet, hogy a videókártyád ment tönkre...

És nem kioktatásként, de vihar közben ki illik húzni az elektromos eszközöket, mert könnyen hasonló gondok adódhatnak... Még ha nem is vág bele a villám, áramszünet előtt akkor is egy feszültséglöket szokott érkezni, ami károsíthatja az eszközöket.

2009. nov. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszönöm..tudom nagy felelőtlenség volt.

A szomszédtól kölcsönkértem az ő monitorját.és azzal működik,ergo a monitorral van a probléma,csak nem tudom hogy javítható-e mert nem értem a hibaüzenet jelentését.

2009. nov. 7. 12:01
 3/4 anonim ***** válasza:
A monitor nem megfelelő szikronjelet kap a kábelen a számítógéptől. A te esetedben valószínűleg a monitor videó és szinronjel bemenő áramköre hibásodott meg. Általában egy IC szokta ezt a feladatot ellátni. Elvileg javítható, ha találsz olyan szervízt ahol még foglalkoznak monitor javítással is. Az ár: hát számíts rá, hogy a munkadíj 3-5ezer Ft, az alkatrész szintén annyi, talán egy kis pénzt teszel hozzá és vehetsz egy LCD monitort ami jobb, és van rá garancia is.
2009. nov. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszi:)

a válaszod érthető és tartalmas volt.

már vettem is egyet samsung 943 NW csak gondoltam hasznosíthatnám még valamire.megjavítattom és eladom.de nem kapnék érte túl sok pénzt így nem érné meg.

2009. nov. 7. 14:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!