Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Klasszikus kérdés: Olcsó, jó...

Klasszikus kérdés: Olcsó, jó gép. Erről az AMD-s configról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Szia. Sokéves kapcsolat, együttélés, szakítás, adtam a gépet is, hogy exasszon hagyjon békén. :) Igencsak nemjó anyagiakkal de rendkívül hamar akarok hozzájutni egy géphez. Eddig Intel-Nvidia párti voltam, azokhoz értek is, de AMD-ATI szériákban egy nyikkot se, pedig mind tudjuk hogy ezer dolgot kell figyelembe venni.


CPU: AMD A8-5600K (4x3,6Ghz, integrált HD7560@760MHz) 22.060Ft

ALAPLAP: ASUS F3A55-M LK2+ (FM2 foglalat max 4magig, 2xddr3, apu kompatibilis, a fenti procit 3,9GHz-ig tolja) 14.583Ft

RAM: Kingston hyperx 4GB 1333Mhz (ha lesz miből még egyet mellécsapok) 10.706Ft


Ami már van hozzá nekem: Ház, Chieftec 750W moduláris táp, dvdrom, vinyó.


Össz bruttó ára IPON-ból: 47.349Ft

Felhasználási cél: Alapvetően netezek, filmezek, telefonokat szoftverezek, viszont ezt nagyjából egyszerre. Gépet nem szokásom kikapcsolni és a programokat sem becsukni. Ritkán játszok, akkor viszont brutálisan és alvás nélkül. Nincs igényem ultra grafikára. Bőven jó, ha fullhd-ban lepörög egy game mediumon. Videókártya még lényegtelen, de ha ehhez a confighoz van kifejezetten ajánlott, várom a tippeket. Nem kell brutál, plafon 20-30-ért, akár használtan is. Úgyis később veszek. Ez most még nem lényeges. Monitort is kell előbb venni, az is 30-50.


Ha a fenti config áráért jobbat/megbízhatóbbat ajánlasz, meghallgatom. (CPU, LAP, MEMO) Előző configom bőven kielégített, de használtan sem olcsóbb sokkal mint ez. (C2D e7200 húzva 3,8GHz-re, 2x2gb ocz ddr2, mezei alaplap, nvidia 9800GTOC2 1GB)


Olvastam olyat, hogy a BULLDOZER szérisá procik bénák, azt nem szabad venni. Márpedig ilyen árakon mind az... A másik pedig, hogy eg ymásik topicban valaki szintén egy amd-s configot kérdezett, és kapott rá választ, hogy a memória nem lesz jó a procihoz. Na ebben megint buta vagyok. Minden véleményt és tanácsot elfogadok és megköszönöm előre is! :)



2013. szept. 30. 10:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Akkor kell jó memóriát venni APU-s géphez, ha a benne lévő videókártyát szeretnéd használni. A rendszermemóriát használja, abból vesz le 1 gb-t és ezért számít nagyon a memória sebessége.

Lehet ezzel a procival játszani bőven, nincs ezzel baj, csak a benne lévő vga az a fullHD-s játékhoz sokszor gyenge, de alapvetően lehet játszogatni vele.

Vehetsz mellé egy 6670-et és akkor dual graphicsot kapsz, kb egy 7770-es teljesítményével érnek fel ketten, úgy már lehet játszani vele, de ha később úgyis veszel rendes vga-t, szvsz ez felesleges.

Nem írtad a konkrét igényeidet játékok terén, az 5600K-ban lévő 7560-as gyengébb egy nagyon kicsit, mint a 9800-asod volt, de nem sokkal.

2013. szept. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Videokártya még lényegtelen, de ha ehhez a confighoz van kifejezetten ajánlott, várom a tippeket"


Jól látod, hogy lényegtelen, hiszen az AMD A8-5600K -ban van videokártya, de még gyenge. Le is írtad zárójelben a típusát : HD7560


Pár szót engedj meg nekem ezekről az APU-król. Ezek lényegében úgy kapták ezt a nevet, hogy a CPU-ba integráltak egy videokártyát és elnevezték őket APU-nak.

Ezekben az APU-kban integrált videokártya megfelel egy új 10-15.000 Ft-os dedikált kártyának tudásban.

HTPC-nek, filmet nézni, böngészni tökéletesek, valamint a régi játékokat nagyon jól futtatják.

Az újakat már nem annyira, és a jövő játékai sem kevesebb erőforrást kérnek majd.

Ha egyáltalán nem akarsz bele dedikált videokártyát (ezt úgy értem, hogy soha de soha nem fog a fejedben megfordulni) de játékra is használnád a géped, akkor 1333-as RAM-ok helyett jobban szereti az IGP (integrált videokártya) a gyorsabb 2133-as RAM-okat. Na persze ezek drágák. Játékteljesítményben pedig még így sem éri meg a beleölt összeget.

Tud az A8-5600K integrált kártyája Dual Graphics kapcsolatban menni egy behelyezett dedikált 6570-el, de igazi játékra és a jövő játékaira még így is kevés.


Szóval döntsd el, ha új és jövőbeni játékokkal is játszani akarsz ne vegyél APU-t.

Akkor vedd ezt:

AMD Athlon II X4 750K 3.40GHz FM2 BOX 19.545 Ft

ASROCK FM2A85X Extreme4-M alaplap 18.593 Ft

KINGSTON 4GB HyperX DDR3 1333MHzKIT 13.300 Ft

Összesen 51.000 Ft

Ehhez vegyél egy Radeon HD 7770-et 25.000ért, (netán egy 7790-et 30.000-ért)és játékra is alkalmas géped lesz

Ha csakis kizárólag régi játékokkal fogsz játszani ,arra jó az APU.

Szóval itt kell mérlegelned: játszani,-vagy nem játszani ,ez itt a kérdés. Minden másra az A8-5600K megfelel

2013. szept. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hivatalosan úgy tudom hogy az A8-5600K a dedikált HD6670-el nem tud, viszont HD6570-el kialakítható a Dual Graphics.


[link]


"kb egy 7770-es teljesítményével érnek fel ketten"


Tévedés. Egy darab sima HD7770 még így is 20-50% jobban teljesít mint dualban az említett APU igp-je (7560D) a HD6570-el

2013. szept. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat fiúk lányok! Sokat tudtam meg. Ugyan közben változott a terv, de jóval előrébb vagyok! Köszönöm szépen mindenkinek! :)
2013. okt. 7. 09:52
 5/5 anonim ***** válasza:
Valóban, 6670-el csak az tud menni, amiben 7660D van, az az 5800K és attól fölfelé.
2013. okt. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!