Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kékhalál, fagyás, vírus, vagy...

Kékhalál, fagyás, vírus, vagy hardver hiba? Részletek lent

Figyelt kérdés
Néhány hete kezdődött, hogy különböző hibakódokkal kékhalálokat kaptam, előtte nem sokkal raktam fel a Maxthon bőngészőt kipróbálásra, csak ritkán használtam, de időben kb. stimmelt a dolog, azt hittem vírust kaptam. Először ellenőriztem a gépet Avast, Pandacloud, Eset, nem találtak semmit. Utánnanéztem a hibakódoknak: 0xc000000e, 0x0000007a, ...7e ...F4, de nem találtam semmi konkrétat, vírus, driver- hardverhiba is lehet bármelyik. Először azt hittem a vinyó akarja megadni magát, legalább fél éve néha lelassul a gép, majd nem reagál, az egeret még tudom mozgatni, de csak annyit látok, hogy a HDD visszajelző folyamatosan világít, majd pár perc után megy tovább minden gond nélkül. Van, amikor egy nap többször is csinálja, van amikor hetekig sem, és az egész teljesen független a terheléstől, amúgy se használom túl a gépet, csak böngészés, letöltés. Szóval azt hittem, hogy a vinyó lesz a hibás, amikor már úgy fagyott le, hogy a kép összemosódott: [link] akkor újratelepítettem a windows 7-et, két napig nem volt semmi baja, utánna újra kezdődött minden. Új programokat raktam fel, és az egyiktől bekaphattam egy vírust is: qvo6, ez alapján eltávolítottam: [link] utánna ellenőriztem Dr.Web live cd-vel és Comodo rescue diskkel is. A vírusok elvileg eltüntek, de a fagyások nem, van amikor a tálca tűnik el majd összemosódika kép, ahogy fentebb linkeltem, van amikor pont fordítva, csak a tálca marad és az asztal elsötétül, ilyenkor megnyomom a főkapcsolót (sajnos nincs reset gomb a házon, de így legalább észrevettem ezt) és rögtön kikapcsol, azt hittem, hogy a vinyó állt le, de aztán eszembe jutott, hogy nem-e a tápegység miatt áll le a vinyó, és amikor meghülyül, akkor is a tápfesz gyenge. Felraktam egy ubuntut a windows mellé, rendesen a vinyóra, nem csak livecd-ként, használtam már előtte is nem épp a kedvencem, így amíg nem untam meg az állandó újraindulásokat álltalában a windowst használtam, de legalább egy hétig fenn volt, és napi több óra alatt egyszer se volt hasonló hibám, ma ismét újratelepítettem a windowst, de pár óra múlva megint jelentkeztek a hibák, két partícióm van, a nagyobbon filmek, stb, meg néhány telepítő nélküli program, de mindet már régóta használom, a múltkor a régi rendszer mellé raktam a wint (windows.old), most újraformáztam a rendszer partíciót, és a másikról is szinte minden programot eltüntettem, nem hiszem, hogy vírus lenne, hardver hibára gyanakszom, a gép két éves, asrock e350m1 [link] CFI ház 150W-os táppal, a vinyó 3 éves Samsung HD502HI Melegedést nem figyeltem meg, a táphoz nehezen férni hozzá, addig nem akarom szétszedni míg valaki nem mondja, hogy azzal lehet a baj.

2013. okt. 2. 22:56
 1/5 anonim ***** válasza:

A link alapján teszteld le.

[link]

2013. okt. 2. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2013. okt. 2. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

VInyó vagy memória szokott lenni általában. Próbáld meg úgy hogy kipróbálod a gépet másik memóriával (haver segítsége). Ha így is lefagy, akkor már szűkítheted a kört (alaplap, proci, vinyó, táp). A tápot érdemes kimérni, de én 145W-ot eléggé karcsúnak vélek. Hard disk sentinel mit mond a vinyóra? Felülettetszt volt? Ha nem akkor : HD TUNE.

A hd tune felülettetsztjét küldd el ide (ne, ne a gyors módot válaszd). FOntos ezenkívül a olvasási és írási sebesség (hd tune olvasást megmondja). Ezenkívül a lapozófájlt tedd át a másik partícióra. Lehet hogy sérült a hdd és hibás vm ram az kékhalált okoz.

Itt a 3d mark és hasonló teszt progik nem segítenek, inkább a tapasztalat ami megmutatkozik ilyenkor. Ha nem haladsz írj. Érdekessség hogy nekem a gép a monitor miatt fagyott le. próbáld meg a gépet egy másik vga/monitorral, hátha. de ez kb 1000.000:1 eset.

2013. okt. 3. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, megnézem ezeket. Azt elfeljtettem írni, mert közben is újraindult egyszer, hogy Ubuntu livecd-n, ugye van memtest, azt egyszer futtattam, hiba nélkül, viszonylag gyorsan lement, igaz csak 2 gigás a memória. Valószínű a lapozófájl lesz, mert linuxon nem állítottam be swapot, meg valamikor átraktam D:-ről C:-re, de lehet, hogy ez régebben volt.
2013. okt. 3. 15:50
 5/5 A kérdező kommentje:

HD sentinel véletlen elérés:

[link]


HD tune benchmark

[link]

felület

[link]


írásteszt, ha jól látom csak olyan van ami törli az addatokat, de hozzávetőleg talán az is jó, hogy a tc egyik partícióról a másikra 65000 kB/s-ról kezdve beállt egy 26-32000 kB/s-os másolásra


A 150-es táp elvileg elég, sőt, amd e-350 APU fogyasztása 20W körül van, ehhez csak a memória, meg a hdd jön, vannak akiknek 60-as táppal megy [link]

2013. okt. 3. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!