Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az normális ha az 54 Mbites...

Az normális ha az 54 Mbites routerem wifi-n és vezetékkel is csak 9-10 megabites netet képes továbbítani?

Figyelt kérdés
15 megás net van rákötve és nem jön át csak 9 max 10 megabit belőle... g-re van a wifi állítva és ugyan abban a szobában vagyok a routerrel és 8 dbi-s antenna van rajta... mit vagy hogyan tudnék rajta állítani hogy átvigyen 15 megabitet vezetékkel vagy anélkül?...

2013. okt. 5. 09:29
1 2 3
 11/22 P.O.C. ***** válasza:
Helyi hálózati műveleteknél a routerenk nem kell különösebben sokat dolgozni, hiszen akkor csak úgy működik mint egy sima switch. A Internet megosztás az igazi teher számára. Esetleg letesztelheted, hogy mi történik ha gyengébb titkosítást választasz (pl WEP), akkor hátha több erőforrás maradnak neki netmegosztásra.
2013. okt. 7. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
nem normális...:S csak az én gépemmel vacakol... a másikon megvan ugyan úgy mint ha közvetlen modemmel lenne rákötve ráadásul másik szobában van... de hiába megyek át az enyémmel nemjó... próbáltam a wifi jén állítani mármint az én gépemnek de sehogy sem akarja behozni a 15 megát... majd még megnézem külső wifi adapterrel hátha jó... de ha nem akkor nem tudom mit kellene csinálni vele...:/
2013. okt. 7. 08:53
 13/22 A kérdező kommentje:
lekapcsoltam teljesen a titkosítást a wifiről... akkor is max 13 mbit..
2013. okt. 7. 09:10
 14/22 A kérdező kommentje:
minél többször mértem annál magasabb lett a sebessége... most meg max 14-14,5 Mbitet ismer el de az aida64 szerint meg 1,7 - 1,8 - 1,9 MB jön másodpercenként le... a másik gépen meg fixen lemér a speedtest annyi ami router nélkül lenne...
2013. okt. 7. 09:41
 15/22 A kérdező kommentje:
a letöltés úgy ahogy megvan de a feltöltés fel megabit fölé nem akar menni
2013. okt. 7. 09:58
 16/22 A kérdező kommentje:
valami nem jó... sűrűn elmegy az én gépemen és az előbb mikor elment akkor a másikon is megszakadt... lehet hogy ujra teszem a rendszert az enyémen... hátha jó lesz...
2013. okt. 7. 10:00
 17/22 A kérdező kommentje:
amióta bejön rajta a 14-15 mbit azóta eldobálja a netet..
2013. okt. 7. 12:32
 18/22 P.O.C. ***** válasza:
Cserére érett, nem tudok mást mondani sajnos.
2013. okt. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
gyári hibás lenne? vigyem vissza garanciára? mert szerintem egy 54 mbites routernek nem lenne szabad bajának lenni egy 15 mbites nettel... vezetékkel se meg wifivel se... meg ha 54 megabites akkor legalább 6 - 6,5 MB ot kellene neki vinni nem?
2013. okt. 7. 14:19
 20/22 A kérdező kommentje:
már azon is gondolkoztam hogy az én gépemmel van gond mert a másikon bejött a 15 mega gond nélkül itt vacakolt csak de viszont pár hete voltam korházban... és ott 25 megabites net volt... a betegeknek és azzal meg nem volt baja a gépemnek... vitte gond nélkül egyszer sem szakadt meg... igaz mikor még nem jött át a 15 megabit akkor is megszakította egyszerkétszer de nem olyan sűrűn mint most... aztán igaz állítottam a wifikártyán az eszközkezelőben de mindent visszaállítottam úgy ahogy volt mert nem lett jobb de csak nem volt meg a 15 mega... és ahogy szenvedtem vele méregettem meg minden egyre több lett meg először csak tized megabitekkel aztán felment 10 ről 11 re majd 12 re 14 re és végül 15 re de viszont szaggat...elmegy... és mikor itt elmegy akkor a másikon még ugyanakkor van... de még esetleg megpróbálhatom ujratenni a rendszert... de ahoz semmi kedvem most...:S meg próbáltam külső wifiadapterrel de azzal sem lett jó... és azzal sem jött be 10 megánál több... ( mikor még csak annyi jött át)
2013. okt. 7. 14:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!