Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit csináljak laptoptúlmeleged...

Mit csináljak laptoptúlmelegedés ellen? (SÜRGŐS)

Figyelt kérdés

vettem egy lenovo g580 laptopot, az leenne a gondom vele hogy szerintem túlmelegszik,

Észrevételeim:

1.Tudom hogy laptop nem játékra való de ebben az árkategóriában ezt ajánlották mindenhol

2.Tuti hogy túlmelegszik mert játék közben stabilan megy pl. 60 fpsel a játék majd 10 másodpercre belaggol és utána megint jó és kezdődik előről

3.Letöltöttem a CoreTemp nevű progit és megnéztem játék után és 83 fokos volt a proci, ráadásul a coretemp a Tj. Max.-nál 85 fokot ír, úgytudom ez a maximum amit a proci kibír ha nem javítsatok


A kérdésem:

Tudnátok e írni valamilyen megoldást, eszközt amivel ez korrigálható hogy játék közben ne melegedjen túl?


Konfigom:Intel i3 2348m 2.3 Ghz(4 magos)

Nvidia Geforce GT 635m 2 GB

4 GB RAM

64 bites windows

És egy random nemtudommilyen márkájú gyári 1 terrás vinyó

Válaszokat előre is köszönöm!



2013. okt. 7. 20:48
 1/8 ZONE_Master ***** válasza:

azta 83 fok :0

ha újonnan vetted akkor gázvan,mivel nem szabadna még 65 fok főlé se mennie a procinak.

ha használtan akkor meg rádsóztak egy sz@rt.


laptop túlmelegedés ellen nagyon kevés dolgot lehet tenni,a helyedben megkérnék egy szakit hogy nézze át (ha használtan vetted.)


ha meg újonnan vetted,akkor is matt helyzet állt elő mivel túlmelegedés miatt visszavinni,hát elég necces..

lehet hogy nemcsinálnak vele semmit

lehet hogy modell hiba,akkor meg végképp otthagyák a cs.ba


szóval paszolok..:S

2013. okt. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
hát 2 hónapos csak a gép szóval szívás mert a szervíz az meg nem is magyaroknál van hanem cseheknél mertugye lenovo
2013. okt. 7. 21:11
 3/8 anonim ***** válasza:
SZívás, alul méretezték a hűtését, vagy hibás a pasztázás és az illesztés.
2013. okt. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Amúgy a Core i3 2348m sose volt 4 magos. Csak kettő.
2013. okt. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2013. okt. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
asszem felkresek egy szakit és ő megmondja a tutit+lehet én házilag bepasztázom, ehhez amúgy sima asztalikba való Paszta kell vagy valami speciális?
2013. okt. 8. 19:22
 7/8 anonim ***** válasza:
a hővezető paszta szerinted válogatós?
2013. okt. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

látom már nem aktuális a kérdés, de ha valaki most tévedt volna ide: van pár hasznos trükk.

1.: A gépnek jól kell szellőznie, tehát poros helyre ne nagyon vidd, és ne egyél morzsázós kaját mellette. Meg semmilyen mást se.

2.: Portalanítsd.

3.: ha már tényleg nagyon hideg, akkor jön egy személyes tipp: Lehet hogy csak nálunk van -10 fok, de ha nálatok is, akkor állj a nyitott ablak elé a géppel egy fél percre. nekem 88-ról 55 fokra vitte le.

2016. jan. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!