Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megéri IPS paneles monitort...

4ttil4 kérdése:

Megéri IPS paneles monitort venni?

Figyelt kérdés

Általános felhasználási célokra kellene (filmnézés, játék).

Kérdésem, hogy megéri azt a + 5-10 ezer Ft-ot, ha igen akkor miért?

Olvastam, hogy sokkal szebb a kép, de több a válaszidő. tényleg annyival szebb a képe egy ledes, TN panelesnél?



2013. okt. 9. 14:56
 1/9 anonim ***** válasza:

Mondjuk inkább úgy hogy csak olyat érdemes venni.


A film és a játék pedig pont hogy nem átlag használat,amire elég lenne egy mezei TN,mint például egy irodába a titkárnőnek.

2013. okt. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen, van annyival szebb. Nekem IPS paneles van és unokatesómmal majdnem egy időben vettünk új gépet. Neki egy elvileg gyorsabb válaszidős TN panelse monitorja van kb.5 ms, míg nekem az IPS paneles 14 ms válaszidővel rendelkezik. A vicc az, hogy nekem semmi nem mosódik, ellenben az ő gyorsabb monitorával. Szerintem az IPS mindenképp megéri.
2013. okt. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 soccerway ***** válasza:
Ha a TN-es monitor más szögből nézed halványodik fakul a színe, az IPS-nél ez nincs, tehát filmnézésre jobb, megéri mert több évvel számolva 5-10 ezer forint az semmi.
2013. okt. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
54%
Játék közben és filmnél sem veszed észre, hogy IPS paneles. Amelyik csak 5-10 ezerrel drágább, az az IPS alja, inkább egy magasabb kategóriás TN, mint egy szutyok IPS, ha filmezni és játszani kell. Azon az extra 10K-n már kapsz nagyobb monitort és az jobban számít, ha játszol vagy filmezel. Egy jó IPS persze megéri, gyönyörű képe van, de az nem 5-el drágább.
2013. okt. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

én konkrétan ezt a típust néztem:

lg ips235p-bn vagy ips231p-bn

ez mennyire tartozik a szutyok kategóriába?

Amúgy kösz a válaszokat!

2013. okt. 10. 09:01
 6/9 anonim ***** válasza:
DELL U2312HM én már akkor inkább ezt venném.
2013. okt. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

az LG-nek kisebb a válaszideje és nagyobb a kontrasztja, a fényerő viszont kisebb.

Miért ajánlanád inkább a Dell-t? (nem kötekvés, csak kérdezem)

2013. okt. 11. 09:34
 8/9 anonim ***** válasza:
Jobb a panel, nagyobb a betekintési szög, valósághűbb színek. Az IPS panelek válaszideje mindenhogy nagy, valaki írta itt, hogy az 5 ms-es TN paneles monitor keni a képet, a 14-es IPS meg nem (mondjuk megnézném azt a TN-t, mert az valami ritka hulladék lehet), szóval itt annyira ez nem számít, elhiheted, hogy a DELL sem csíkoz, kérheted bekalibrálva és pixelhiba-garanciával, így egy kicsit többe kerül, de egy brutálisan jó monitort kapsz.
2013. okt. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
értem, és köszönöm a precíz választ :)
2013. okt. 11. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!