Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a baja a gépemnek? Hibás a...

Mi a baja a gépemnek? Hibás a HD7790?

Figyelt kérdés
Hétfőn vettem egy HD7790 videókártyát. Ezelőtt alaplapit használtam, nem volt vele gond. előtte 6670-et használtam, azzal sem volt probléma. feltettem a drivert a cd-ről amit adtak, felraktam a forma1 2013at, vitte rendesen max grafikán. feltettem a payday2-t,elkezdtem vele játszani, kifeketedett a kép, kidobott az asztalra és kiírta hogy: "Az AMD driver képernyőillesztő nem reagált, és utána sikeresen helyreállt." letöltöttem az amd honlapjáról a legfrissebbet, azzal működött rendesen egészen 2órábal ezelőttig, amikor videó közben kaptam egy kékhalált, és 10 percig kellett b*szakodnom a géppel hogy elinduljon. mi lehet a baj? :S olvastam neten hogy sokaknak van bajuk ezzel a kártyával, valakinek meg tökéletesen működik. eddig nem volt baj a géppel
2013. okt. 9. 22:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Pontos konfig,táp típusával?
2013. okt. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Komplikato ***** válasza:

Táp elég hozzá? Be van dugva? Nem átalakítós? Integrált VGA le van tiltva? Drivere le lett szedve a Catalyst telepítése előtt? Hozzá adott lemezen lévő driver egyáltalán MIÉRT volt próbálva? Töltsd la az AMD driver unindtallert:

[link]

Ez elég sokáig elszöszöl a gépen, majd ez után tedd fel a "friss" drivert. Bár szerintem lehet, hogy a HD7790-et nem a hivatalos 13.04-el kéne hergelni, mivel az elvileg hivatalosan bő két hónappal később jött ki, mint driver.

Ha bátor vagy, megpróbálhatnád a 13.10 V2-t az AMD oldaláról.

2013. okt. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

asrock n68c-gs fx alaplap

amd phenom ii x4 945 3.0Ghz processzor

4gb 1600mhz ddr3 corsair vengeance ram (2db van belőle tehát 8gb)

sapphire hd7790 1g ddr5 OC videókártya

fsp epsilon 600w táp

2013. okt. 9. 22:39
 4/8 A kérdező kommentje:
táp szerintem elég. a hozzá adott átalakítóval kapja az áramot. integrált vga drivere le lett törölve catalyst telepítés előtt. és nem a 7000-es széria drivere van fent hanem külön a 7790-nek van, és az.
2013. okt. 9. 23:09
 5/8 anonim ***** válasza:

"sapphire hd7790 1g ddr5 OC"

Úgy látom akkor ez egy gyárilag túlhúzott kártya.


Próbáld ki úgy is, hogy visszaveszed a GPU és a memória órajeleket 50-50, majd 100-100 MHz-el.

Nekem a sapphire 7770 OC csinálta ugyanezt, visszavettem az órajeleket 100-100 MHz-el és azóta egyszer sem tapasztaltam ezt a hibát...

2013. okt. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
és azt hol tudom megcsinálni?
2013. okt. 10. 05:37
 7/8 anonim ***** válasza:

Magában az AMD Catalyst programban megteheted:


[link]

2013. okt. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem meg garanciáztasd a kártyát.
2013. okt. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!