Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptoposok és informatikusok...

Laptoposok és informatikusok nagy segítséget kérek tőletek? Többi lent!?

Figyelt kérdés
Olyan témában érdeklődök most h VGA illetve BIOS... Nos ezzel kapcsolatban az érdekelne h nekem van egy Samsung Series 3 300e5c laptopom.(win8) és ugye integrált VGA (Intel (R) HD Graphics) van benne. Nos elvileg van mellette egy NVIDIA GF GT 620M videó kártya de ezt nem ismeri fel a laptop. Ezt h tudom felismertetni vele? illetve olyan ról is hallotam h a BIOS-ban meglehet növelni a VGA vagy video kártya memóráját amit a RAM ból csatol el. PL: ha 32Mb os a VGA-ám(jelen esetben most pont ennyi üzletben 64Mb írva ugyanehez a laptophoz) akkor azt hogy tudom megcsinálni? BIOS-ban nincs olyan funkcióm h a memóriáját növeljem DE!!!! elvileg lehet. Remélem mindenkinek érhető vagyok ha nem bocsi csak munkából jöttem és már nagyon fáradt vagyok. Válaszokat/segítségeket előre is köszönöm és kérlek benneteket kulturált ember módjára válaszoljatok! Köszönöm!

2013. okt. 10. 22:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ha szüksége van a laptopnak a gt620ra, akkor arról fog működni
2013. okt. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
azabaj h nem hinném h azt használja amikor szüksége van ráá... :/ ezért gondolom úgy h vlhogy aktiválni kellene talán vagy ha nincs is benne semmi féle nvidia akkor elvileg az integrált VGA-nak tudom növelni a mermóriáját csak nem tudom h hogyan. Elv. BIOS-ban kell de ott nincs olyan funkcióm ... :/
2013. okt. 10. 22:55
 3/14 anonim ***** válasza:
Mivel nem a kezemben fogom, egy AIDA64 et sem tudok rajta lefuttatni se semmit, nem tudok biztosat mondani. Utánanéztem egy-két oldalon, egyik nV t ír, a másik AMD Radeon 7670M et, szóval bizonytalanság :S Na de a lényeg. ha van benne VGA, azt a Biosban állíthatod be. Ott megkeresel egy olyat hogy First Display, vagy hasonló, a lényege az legyen hogy elsődleges VGA választása legyen. Ott kiválasztod hogy Ondoard VGA (beépített), vagy PCI-E s. A másik dolog hogy az alaplapi VGA hoz valóban lecsippenthetsz némi memóriát a RAM ból, de ettől gyorsabb nem nagyon lesz bármi is, legfeljebb nem dob ki némely alkalmazás kevés Video memóriára hivatkozva. Ha Win8 ad van, alapból levesz valamennyit és hozzátesz a VGA hoz akkor is ha az PCI-E s és nem csupán beépített. Szóval az elsődleges VGA t keresd meg valahogyan és válaszd a PCI-E s VGA t, memóriából fölösleges lecsípni, max akkor csináld ha nem tudod ráállítani a PCI-E s VGA ra, és a beépítetten marad. Ha le kell csípj a RAM ból, azt úgy keresd a Bios ban hogy Shared Memory, vagy ilyesmi. Ez mind mind az Advanced résznél lesz, szóval a profi beállításoknál, avagy alaplap beállításoknál (Chipset Configuration, vagy hasonló). Ha egy Everestet vagy Aida64 et fel tudsz rá tenni, az magyar nyelven, és egyszerűen elárulja mi is van a gépedben, hány MB os, mit tud, stb.
2013. okt. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Mire kellene neked az a 620m? Az integráltnál vmivel jobb a teljesítménye, de nem egy nagy cucc, szal esetleg alapabb/régebbi játékokhoz vennéd hasznát.


Általában alapból a kisebb teljesítményű, és emiatt kisebb fogyasztású integrált vga van használatban (energiatakarékosságból), és nagyobb teljesítményigény esetén, ill. ha átállítod az nvidia beállításoknál, akkor megy a dedikált vga, de akkor meg többet is fogyaszt.


Amúgy eszközkezelőben látszik? Lehet, hogy csak nincs feltelepítve.


A bios beállításokat meg a gugliban rákeresel: "vga memory bios", átállítod képekre, és akkor meglátod, hogy kb. hol kell keresned.

2013. okt. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nekem is 2 VGA van és nem kell babrálni semmit a BIOS-ban. Böngészéshez , videókhoz tökéletes az integrált, ha meg játékhoz kell, akkor a játék ikonján jobb klikk és ott kiválasztod a futtatást nagyteljesítményű nvidiával és már meg is. És van nvidia beállító eszköz is a pc-n, ha kaptál hozzá driver lemezt. Azzal betudod állítani, hogy melyik alkalmazásnak legyen alapértelmezetten az nvidia a grafikus vezérlője. Ha meg nem találod, akkor töltsd le ezt: [link]

BIOS-hoz meg ne nyúlj szerintem. Az így tökéletes :)

2013. okt. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Igazából csak néha játszom laptopon és régebbi játékokkal pl: NFS Most Wanted (első része) Tomb Raider anyversari (vagy mi....XD) de leteszteltem és a WOW Pandaria elmegy rajta igaz nagyon szaggat itt ott de 30-50fps megvan ha nics player a közelemben és egy helyben állok. Szóval régi játékokra kellene csak h ne szaggason annyira pl az nfs vagy maga a youtub meg ezek.

illetve Advanced itt vlmi EDB, Fast bios mode,

AHCI Mode control, Battery life cycle …

és itt nincs olyan ami kell. :/ legalábbis tegnan nézten de nem az semeik .... javítsatok ki a tévedem!

2013. okt. 10. 23:07
 7/14 A kérdező kommentje:
Alapból fel van telepítve a laptopra egy ilyen h NVIDIA beállítások de amikor rá megyek akkor azt írja ki h nem észlelhető az illesztőprogram vagy mit... :/ és amit az utóbbi srác mondott h mit töltsek le. nha az sem jó mert az is kiírja h az illesztőprogram nem támogatott... :/ mit évp legyek?
2013. okt. 10. 23:10
 8/14 anonim ***** válasza:
Akkor onnan elvileg tudsz drivert is letölteni. Kikeresed a kártya típusának és az op. rendszernek megfelelőt, letöltöd, telepíted, újraindítod a gépet és talán jó is lesz. [link]
2013. okt. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Elvileg akkor nincs feltelepítve a VGA drivere, vagy csupán nem használja, sajna asztali konfigoknál vagyok jobban otthon :S
2013. okt. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ez is ugyanaz majdnem. De az a progi amit linkeltem az tud Automatic Driver Updates-t. Keresd meg azt az opciót a GeForce Experience-ben.
2013. okt. 10. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!