Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » UPS probléma! Mi lehet a baja?

UPS probléma! Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
Ma volt egy áramszünet és a gép meg a monitor a szünetmentes ellenére kikapcsolt. Tavaly már volt benne egy akksi csere, de most más a hiba jelenség. Tavaly áramszünet esetén azonnal kikapcsolt és csak akkor kapcsolt vissza, ha vissza jött az áram. Most áramszünet esetén kikapcsolnak az eszközök, de az UPS visszakapcsol és csipog, persze nem ad áramot az eszközöknek csak ha vissza jön az áram, ezért lehet most nem az akksival van gond. Kipróbáltam, hogy a gép kikapcsolt állapotában csak a monitor volt bekapcsolva és a konnektorból kihúztam, a monitor ellátta árammal. Feltételezem a gépet nem bírja el, de én a tápegységére tudok gondolni. Jó lenne tudni mi baj, hogy a szerviztől ahova beviszem tudjak árajánlatot kérni.

2013. okt. 13. 19:06
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia.


Ha az UPS gagyi fajta (20e alatti összegbe került), és a számítógép tápegysége meg jobb fajta (aktív PFC-s) akkor meg is van a probléma. Ha ez a helyzet áll fent akkor vagy a számítógéped tápegységét kell kicserélned passzív PFC -re, vagy az UPS-t egy "On-Line" típusúra.

2013. okt. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!