Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kérdés SSD-vel kapcsolatban?

Kérdés SSD-vel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Vettem egy asus laptopot (x450cc-wx037d) és szeretném kicserélni a HDD-t SSD-re. Viszont egy dolgot nem értek. A HDD sebességére 300mb/s adatot találtam, amit néztem SSD-knek meg kb ugyanennyi, 250-450mb/s. Akkor most csak ennyivel gyorsabb, vagy mi? Vagy valamit rosszul gondolok, és pl. gyorsabban "kapcsol" az ssd?


Még egy kérdés, ez az SSD: Kingston SSDNow V300 60GB (SV300S37A/60G) "passzol" a gépemhez? (interface, sebesség)


2013. okt. 18. 15:07
 1/4 pinkpancser ***** válasza:

Ezek elvi adatok, tehát ne foglalkozz vele. Plusz vinyónál ez akkor jöhet elő, ha az adatok szépen sorba vannak rendezve. SSD viszont bármelyik részen tudja ezt. De példának talán elég, hogy frissen telepített win vinyóról több mint 1 perc alatt indul, SSD-vel kb 15 másodperc. És mivel nincs mozgó alkatrésze, így laptopnál hasznos lehet, ha sokat mozgatod.

Viszont megvan az a hátránya, hogy méretéhez képest drágább és ki sem használhatod az egész helyet, mert az rontja az élettartamát.

2013. okt. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
az ssd instant megtalálja a keresett szektorokat, míg a hdd nem, amúgy meg valószínűleg valamit nagyon félre olvastál, mert az SSD sebessége 2Gb/s fölött is sétálhat
2013. okt. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
HDD-nél valószinűleg 300Mbit/s lesz az a sebesség, SSD-nél 250-450MBYTE/s. Ez eleve egy nyolcas szorzó, de a HDD valóban csak elég speciális esetekben tudja a megadott sebességet. Filmet pl 50-60MByte/s sebességgel lehet másolni egy jó SATA HDD-re, képeknél ha az 5-öt eléred jónak számít. SSD-nek meg mindegy.
2013. okt. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2013. okt. 18. 23:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!