Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen VGA-t vegyek?

Milyen VGA-t vegyek?

Figyelt kérdés

A problémám ez: van egy FUJITSU ESPRIMO P2550 alaplap, Intel Core 2 Duo 2.93GHz, 2GB RAM, 300GB SATA II HDD. Venni szeretnék egy SAPPHIRE Radeon HD 7770 1GB-ot ( [link]

[link]

[link] ), de itt ( [link] ) azt írják, hogy opcionális VGA memória max. 512MB. Emellett szerettem volna venni 4GB RAM-ot pluszba, azonban az előbb említett oldalon azt írják, hogy max. 4GB ajánlott (nekem 2+4GB lenne) ráadásul a Windows 7 32bit se tud 4-nél többet kezelni. Úgy döntöttem, hogy megveszem a VGA-t, +1GB RAM-ot és cserélek tápot. És itt a legnagyobb probléma: ma megnéztem, hogy ideiglenesen a régi VGA-m bele tudnám e tenni az új gépbe és nem, ugyanis teljesen más a foglalat, mint ami kéne. És emiatt aggódok nagyon, hogy a Radeon HD 7770 bele megy e...

NAGYON SZÉPEN KÉREM. SEGÍTSETEK!!! Teljesen tanácstalan vagyok most.

Előre köszönöm!!!



2013. okt. 18. 17:46
 1/7 anonim ***** válasza:

A "gRaPhIcs aDD On caRDs (OPtIOnal)" csak annyit jelent, hogy nincs benne, de rendelhető vele is.


Ha lejjebb nézed az adatlapot a "SLOTS"-nál kiderül, hogy van rajta PcI-express x16 , tehát (ha a ház mérete nem akadály)a 7770 bele kellene menjen. (Bár az igaz, hogy a 7770 PCI-E 3.0, de ez csak adatátviteli különbséget jelent, a csatoló mérete ugyanaz, lefelé kompatibilis)


A régi VGA-d pontosan milyen típus? Nem AGP-s véletlenül, azért nem ment bele ?


A memóriánál valóban azt írja, a maximálisan támogatott 4 GB, 2 slotban >>DDR2!!! 800MHz<<. DDR3 tehát nem megy bele!!! (más a csatlakozójuk)

2013. okt. 19. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A régi VGA-m: ATI Radeon 9600 Family 256MB. A RAM-ot tudom, hogy DDR 2-es, mert van két db 512MB-os DDR3 vagy 4 (most nem tudom) és az nem ment bele. A gépház: FUJITSU ESPRIMO.
2013. okt. 19. 11:53
 3/7 A kérdező kommentje:
A FUJITSU ESPRIMO-ba bele megy e?
2013. okt. 19. 11:59
 4/7 anonim ***** válasza:

Belemegy és elméletileg működik is.

A PCI-E 3.0 (7770) lefelé kompatibilis még a PCI-E 1.x szabvánnyal is. A 2.0-val 99%. Az 1.x -nél állítólag lehetnek gondok.

A leírás azonban nem jelöl verziószámot.

Ha van lehetőség a boltban kipróbálni, én élnék vele.

Ha interneten rendeled házhoz szállítással, van 8 napod, hogy visszaküld és írásban elállj a vásárlástól.

[link]

2013. okt. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Akkor megrendelem majd és ha nem jó legfeljebb visszaküldöm. Nagyon köszönöm!!!
2013. okt. 19. 15:40
 6/7 A kérdező kommentje:
Ma megérkezett és teljesen beleillik. Már tökéletesen megy! :P
2013. okt. 29. 17:16
 7/7 anonim ***** válasza:
Igazán örülök! :D
2013. okt. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!