Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nem indul párom gépe. Ötletek?...

Nem indul párom gépe. Ötletek? Hibajelenség leírása lent.

Figyelt kérdés

A gép bekapcsoláskor nem sípol, ventik beindulnak, leállnak, majd megint beindulnak, és úgy maradnak.

Lépéseim sorban:

1. Kihúztam mindent a gépből, változás nulla.

2. Winyókat, és felesleges pci kártyákat is kiszedtem. Nulla.

3. Kiszedtem a ramokat, hátha akkor legalább azoknak a hiányát jelzi csipogással. Nem csipog.

4. Ugyanezt megtettem a videókártyával, semmi...

5. Az egész gépet kiszereltem, és összeraktam egy asztalon, hogy kizárhassak bármilyen zárlatot. Nulla..

6. Rámértem műszerrel a tápra, ami stabil 12v-ot, és stabil 5v-ot ad. Nem ingadozik. Tehát gondolom, hogy a táp jó.


Hogyan tovább? Hogy tudom eldönteni, hogy az alaplap, vagy a proci döglött e be? Bár procik nemnagyon szoktak..

Az alaplapot hogyan, és milyen pontokon tudom kimérni?



2013. okt. 19. 14:07
 1/6 levis56 ***** válasza:
46%
Csak egy ötlet lehet hülyeség az elemet cserélni?
2013. okt. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem hülye ötlet. Cseréltem benne elemet, sajnos a hibajelenség nem változott.


Valaki? Hogy tudom kimérni, hogy az alaplap hibás e?

Nincs másik alaplapom.. Szervizbe meg nem fogom vinni, átvizsgálási költség miatt. :)

2013. okt. 21. 12:04
 3/6 anonim ***** válasza:
alaplapi hangszóró be van dugva? nem csipog? ha még csipogni sem tud, akkor a post sem megy, alaplap hiba...
2013. okt. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Írtam, hogy csipogni se tud. Tehát oké, tudom, hogy post-ig se jut el. No de ha a proci szart be, akkor se jut el post-ig. Most vegyek egy alaplapot találomra, csak azért, mert a proci ritkábban szokott elromlani?


Hát, nemtudom..

2013. okt. 21. 20:51
 5/6 anonim ***** válasza:
proci hibánál is csipognak...
2013. okt. 21. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hátő.. Amiket eddig én láttam, egyik sem csipogott. Bár igaz, nem mostanában, hanem 5 éve dolgoztam számítógépboltban. Ez tényleg változott volna? Nem tudom elképzelni, hogy ha pl kiveszed a procit, és úgy indítod, akkor csipogna.
2013. okt. 22. 16:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!