Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy lehet lét routert összekö...

Hogy lehet lét routert összekötni? Az egyik egy modemmel egybeépített, ezen kikapcsoltam a DHCP-t, az ehhez jövő routeren viszont megy a DHCP.

Figyelt kérdés
A modemes router kapcsolódik az internetre, az működik is rendesen. Azért kapcsoltam ki a címosztását, mert akkor a másik routerbe csatlakoztatott külső merevlemez és nyomtató nem működik. A modemes routert amúgy géppel sikerült összehoznom, a TCP/Ipv4 nél beállítottam és megy.

2013. okt. 19. 18:30
 1/10 P.O.C. ***** válasza:
Nem a DHCP -t kell kikapcsolni a modem -router -en szerintem, hanem Bridge módba kell állítani. De még bővebb infókat nem kapok (pl. routerek pontos típusai) addig nem tudom konkretizálni se a dolgot.
2013. okt. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nincs rajta Bridge mód, csak olyan, hogy "Use this device as modem"- de mivel ez egy t-home által adott Speedport W724V, ez adja a telefon vonalat is. Így ha csak modemnek használom a telefon nem megy.
2013. okt. 19. 18:59
 3/10 P.O.C. ***** válasza:
Akkor meg a rákötött routert kell csak sima Access Point módba működtetni, had route -oljon csak továbbra is a T-Home -os modem-router.
2013. okt. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Írtam, hogyha a T-s modem/router routol, akkor a másik router be kötött nyomtató és HDD nem megy.
2013. okt. 19. 19:08
 5/10 P.O.C. ***** válasza:
A nyomtató és a vinyó LAN -on vagy USB-n keresztül csatlakozik a második routerhez?
2013. okt. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
USB-n.
2013. okt. 19. 19:28
 7/10 P.O.C. ***** válasza:
Hogy kötötted össze a két routert? A T -s router LAN portja a második router WAN porjába vagy LAN portjába ment?
2013. okt. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Próbáltam így is úgyis, és hasonlómódon beállítani mint a gépet, de nem jött össze sehogy sem. A második router amugy egy tp-link wdr4300-as.
2013. okt. 19. 20:10
 9/10 P.O.C. ***** válasza:
Kérjél a T-Home -tól digitális helyet analóg telefonvonalat így a telefonáláshoz nem kell majd a modem-router, és használd a modemen a "Use this device as modem" beállítást. Majd tárcsázd a TP-Link -el a PPPoE kapcsolatot. Jobb ötletem sajnos nincs.
2013. okt. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Egész eddig ez volt, pár napja váltottam a digitálisra, csomagváltással együtt. A T pedig ezzel a routeres dologgal akar kedveskedni, ami szép tőlük, de nehéz normálisan bekapcsolni már meglévő rendszerbe. Azért köszönöm a segítséget, tovább próbálkozom.
2013. okt. 19. 20:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!