Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem tudok nyomtatni?...

Miért nem tudok nyomtatni? (HP-1100)

Figyelt kérdés
Van egy Hp Laserjet 1100 típusú nyomtatóm és nem tudok nyomtatni. Windows xp rendszert használok, próbáltam windows 7-el is de úgy sem jó. Egy másik géppel viszont amikor összekötöttem rendesen működött. Végig csináltam a windows nyomtató hiba elhárítót de most sem jó. Arra gondoltam a driver a rossz de a hp weboldaláról letöltöttem a hozzá valót és most sem működik.(A másik gépen ahol ment szintén xp volt)A nyomtatón van egy gomb mellyel lehet tesztoldalt nyomtatni ha ezt megnyomom kinyomtatja az oldalt, ezért szerintem nem a nyomtatóval van gond.A gép nem rég lett újra telepítve és előtte működött. Lehet hogy BIOS-ban kell valamit beállítani?

2013. okt. 20. 17:39
 1/1 Mr. V. ***** válasza:
Sok nyomtató nem LPT1-re, hanem DOT4-re teszi magát, illetve sok esetben a driver maga nem elég a teljes működéshez, hanem a teljes telepítőlemez kell, amihez mellékelnek pl. monitorozó/beállító szoftvert, tehát nyomtatás nélkül is láthatod, hogy mennyi van a festékkazettában, mik a nyomtató beállításai, stb. Ha azzal kommunikál a nyomtatóval, fél siker, ha nem, akkor a gépen a portokkal lehet valami elállítva (pl. IRQ azonos mással, vagy letiltva BIOS-ban). BIOS-ban az LPT az ECP+EPP-re legyen állítva.
2013. okt. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!