Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Win7, ram probléma?

Win7, ram probléma?

Figyelt kérdés

Szóval leírom gépem inkább

ram: 4gb kingston

proci: i3-4130 3,4ghz

vidikari: gt620


a probléma, hogy 4gb helyett 2,9gb használható, ez miért van? olvastam hasonló kérdésbe hogy x86 rendszer probléma, de nem az, vmi megoldás?



2013. okt. 21. 07:56
 1/6 P.O.C. ***** válasza:
Ha 64 bites rendszered van, akkor a másik probléma ami szokott még lenni, hogy a Memory Remap funkció nincs engedélyezve a BIOS -ban. Egy mondjuk az újabb alaplapok esetében, már automatikus, de ki tudja egy próbát megér ellenőrizni.
2013. okt. 21. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

32 bites rendszer elméletileg 4GB-ot tud címezni. A gyakorlatban ez kb. 3.3GB.

Alaplapi videot kikapcsoltad? Van egyáltalán?

Térj át 64 bites Win-ra és ez a gondod megoldódik.

2013. okt. 21. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
ha máshogy is lehetne kérlek segíts, én úgy kapcsoltam ki, hogy rendszerbe letiltottam alaplapit.
2013. okt. 21. 11:31
 4/6 P.O.C. ***** válasza:
Az alaplapi letiltja magát, ha PCI-E kártyát raksz bele. Mi a bajod a 64-bites Windows -okkal?
2013. okt. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Miből gondolod, hogy nem az a Gond. Van 4 GB RAM-od, a "vidikari"-ban is van 1 GB és ez már bőven sok egy 32 bites rendszernek, ezért tudsz csak 2.9-et használni a RAMból. Nem is értem, miért csodálkozol. 64 bites oprendszer kell...
2013. okt. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
válaszokat köszönöm szépen ma mehet is rá 64bites:D
2013. okt. 21. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!