Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehet valami komolyabb baja...

GamerToxic kérdése:

Lehet valami komolyabb baja az alaplapomnak? Vagy csak túlparázom?

Figyelt kérdés

Sziasztok Srácok!


Egy elég érdekes problémám lenne. Egy Asrock A55m-dgs Fm2 tipusú alaplapom van. Videokártya jelen pillanatban nincs a gépbe, de tervezek venni.

Már ki is néztem, hogy milyet (de nem is ez a lényeg) hanem hogy 2 kártya helyet foglal majd el, s a gépház hátoldalán lévő pici fém "sínt" akartam kivenni, majd volt egy pici függőleges fém tartó is csavarral rögzítve. A problémám az lenne, hogy a "művelet közben" véletlenül a csavarhúzóval hozzáértem az alaplap széléhez, ahol áramkörök és forrasztások voltak, s egy pici égett szagot éreztem azonnal.(mivel bekapcsolt állapotban csináltam mindezt -elég lowság volt így utólag- ).

Tényleg csak egy pillanat erejéig ért hozzá a csavarhúzó, nem hiszem hogy komolyabb kárt okoztam volna, de megillyedtem azonnal hiszen valami égett szagot éreztem. Kívülről persze semmi külsérelmi nyom nem látszik, de beparáztam rendesen, hogy kárt okoztam a gépben.

Azonnal lefuttattam egy pár játékot, hogy bírja e a strapát (bf3,f1 2013, alan wake és crysis 2 volt fent a gépen) de semmi fagyás/hiba/leállás nem volt, ráadásul a szag is már alig-alig érződött.

A kérdésem tehát az lenne, hogy ti mit gondoltok? Lehet mégis valami komoly baj? Esetleg van ilyen "alaplap tesztelő program" vagy hasonló?

Bármilyen segítséget szivesen fogadok, s előre is köszönöm.


Üdvözlettel, Gábor



#szag #alaplap #asrock a55m-dgs fm2
2013. okt. 21. 08:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Aida64 stabilitásteszt, de ez majd akkor lesz teljes teszt ha lesz benne egy videókártya is amit tervezel.
2013. okt. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Mihest hazaérek a munkából, ez lesz a legelső amit megfogok csinálni. Köszönöm.

Egyéb ötlet?

2013. okt. 21. 09:29
 3/3 A kérdező kommentje:

[Új]


Úgy tünik, hogy nem volt komolyabb probléma (még), lefuttattam ezt a stabilitástesztet, majd 1 óráig minden terhelve volt, de sem fagyás/leállás/instabillitást nem tapasztaltam, ráadásul az alaplap hőmérséklete is 32-35 fok között ingadozott. Úgy tünik, hogy egyelőre megnyugodhatok...

2013. okt. 24. 08:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!