Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem ismeri fel az SSD...

Miért nem ismeri fel az SSD meghajtót?

Figyelt kérdés

Adva van egy 4 magos szgép, amiben egy hagyományos merevlemez foglal helyet. Azon vannak a rendszerfájlok.

Ma tettem bele egy SSD meghajtót is SATA II porton keresztül.

Az a probléma, hogy másodlagos meghajtóként szeretném használni, adatoknak stb. De sem a BIOS-ban, sem a rendszer lemezkezelőjében nem jelenik meg. Tudom hogy formázni kéne, meg elérési betűjelet adni neki. De a BIOS-ban sem tudom előhoz, sem Autodetect-tel, sem manuálisan.

Vajon mi lehet a probléma? Csatlakoztassam újra? Lehet érintkezési hiba? Csak simán egyszer bedugtam, és kész. Próbálgassam többször bedugni a SATA portba?



2013. okt. 21. 13:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Azért ugye a tápra is rádugtad? - csak, hogy kapjon áramot...
2013. okt. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Milyen SATA mó van beállítva? Ugye nem "IDE" és nem is "Compatible", hanem remélhetőleg AHCI?
2013. okt. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

A SATA mód AUTO-ra van állítva. Próbáltam más beállítással is, de azzal csak azt értem el, hogy a Master 0-t meg 1-et felcserélte, és nem indult el a windows sem...

Az SSD 2,5"-os és nincs szüksége plusz feszültségre.

2013. okt. 21. 14:27
 4/13 anonim válasza:
De igen! Kell neki a táp is!
2013. okt. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anti paladin ***** válasza:
Az a helyzet, hogy de, kell neki a tápkábel. :)
2013. okt. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

A hosszabb csatlakozó szolgál a feszkónak? Nem ismerem azt a kábelt, de úgy néz ki mint a SATA, csak hosszabb. Ilyen kábelem viszont nincs, és az alaplapon sem láttam.


[link]


Előlapi kép a cuccról:


[link]

2013. okt. 21. 14:52
 7/13 anonim ***** válasza:

Nem az alaplapból jön(ne) ez a kábel, hanem a tápból. Ha nincs ilyen a tápon, akkor szükséged van egy Molex-SATA tápkábel átalakítóra.

Így néz ki:

[link]

Pl ez:

[link]

2013. okt. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Ahaaa! Értem! Köszi a segítséget!

De most azon kezdtem el aggódni, hogy a BIOS-omban a SATA módoknál nincs AHCI. Az nagy baj? Ezek szerint nem támogatja a gépem az SSD-t?

2013. okt. 21. 15:01
 9/13 A kérdező kommentje:

Na most vettem észre a sok kábel köteg közt mégegy Sata tápkábelt, úgyhogy már rá is tudtam dugni az SSD-t amit így most már fel is ismer a BIOS.

Csak most előjött egy másik progléma:

az IDE channel Master/Slave-nél valamiért mindig első helyre teszi a DVD meghajtót... akárhová dugdosom a Jumpert, mindig a DVD-t teszi legelső helyre, és így nem akar elindulni a Windows, hiába van elsődleges meghajtónak a winyó beállítva.

Ebben tud vki segíteni ez miért van?


Váltogattam a SATA beállításokat, de csak azt értem el vele, hogy vagy a winyó tűnt el, hol a DVD meghajtó... :(

2013. okt. 21. 15:52
 10/13 anonim ***** válasza:

Boot sorrend (Boot priority) állítsd be, hogy a HDD legyen az első.

Amúgy adattárolásra nem sok értelme van az SSD-nek. Pont azon kellene a windowsnak lennie, hogy gyorsulást érj el.

2013. okt. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!