Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy merevlemeznél ( nem SSD...

Egy merevlemeznél ( nem SSD hanem HDD ) napi átlag 12 óra használat mellett milyen életkorra számítsak?

Figyelt kérdés

2013. okt. 23. 17:52
 1/6 MaXXeGee ***** válasza:
Inkább a használat közbeni áramszünetek gyakorisága, táphiba, és egyéb külső behatások függvénye, mint a használati időé .. :)
2013. okt. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
igen, kb az befolyásolja az élettartamát, amit az #1 leírt. Nekem pl van egy HDD-m, már 7.éve használom, és semmi baja, pedig én is kb 10órákat használom átlagosan.
2013. okt. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Megjósolhatatlan.


Nekem van egy WD Green 7200rpm HDD-m.


Körülbelül 5-6 éve van meg,4 évet egy hulladék táppal volt használva,rendszeresen ütöttem a gépházat működés közben,meg sokszor a főkapcsolóval kapcsoltam ki a gépet,és láss csodát,a mai napig 100/100.


Elötte volt egy szintén Green HDD-m,aki körülbelül 2 hónap alatt szektorhibás lett.

2013. okt. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
a régi gépemben volt egy 500 gigás vincsi 3 éves... még megy a testvérem gépében egy 320 gb os volt ( a márkát most hirtelen nem tudom... a 320 gb os vincsi kb fél évvel volt fiatalabb mint az 500 gigás... az 500 gigás még megvan és megy gond nélkl de a 320-as már majdnem egy éve megadta magát... és mindkettőnél voltak áramkimaradások is... a mostani gépem egy notebook úgyhogy az áramkimaradás miatti hirtelen leállástól nem kell tartanom... csak attól félek hogy ha pl sok adatot mozgatok rajta akkor bekrepál...
2013. okt. 23. 18:17
 5/6 anonim ***** válasza:
függ attól is, mennyit ír/olvas. Sőt, általában így szokták felmérni egy merevlemez és SDD élettartamát, de ez is változó. Azaz megvan, h mennyi írás/olvasást bír, és ezt számolják át egy normál ember napi átlagos használatára. De lehet h gyári hibás egy hdd, és meghal 2-3 év múlva. Lehet h megy 5 évig, lehet h túléli az átlagot, és megy 10 évig, ezt nem lehet így megmondani
2014. aug. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát nemtom. Nekem a Samu 500 gigásomnak január 9-én lesz a 8. szülinapja és még mindig 100/100. Ezt úgy hogy idén nyárig rendszervinyó volt.
2016. dec. 7. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!