Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ti melyik videó kártya gyártót...

Ti melyik videó kártya gyártót szeretitek jobban?

Figyelt kérdés

Igazából arra lennék kíváncsi hogy AMD vagy NVIDIA?

Én az Nvidia kártyáit jobban preferálom, de tényleg jobb?


Persze ebből csak vita lesz, inkább egy konkrétabb kérdés:


Szerintetek HD7970 3GB vagy ennek a Nvidia oldalán megfelelő (árban és teljesítményben is)?


Szóval szerintetek mit válasszak egy Gamer gépbe, egy Intel Core i5 mellé, 90 ezer forintért?


A válaszokat előre is köszönöm! :)



2013. okt. 26. 10:09
 1/4 anonim ***** válasza:

R9 280X.

Azért ennyire egyértelmű, mert nVidia oldalon ennyiért nincs ellenfele és jelenleg szinte az összes nVidia kártyával ez a helyzet, túl drágák a teljesítményükhöz képest.

Jobb e az nvidia? Jelenleg nem, mert az általa használt programnyelv nem valami népszerű a játékgyártók között, a legtöbb játék most AMD evolved. A konzolok is az AMD GCN-jére kezdenek fejleszteni, a PS4 is ezt fogja használni.

2013. okt. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mind a két cég jó, bár nem videokártya gyártók, inkább GPU tervező cégek. A GPU-kat a TSMC-ben gyártják le, míg a kártyákat a partnerek készítik el (pl: PC Partner, Asus, MSI, Gigabyte stb). Nekem az elmúlt 11 évben 5 nvidia és 5 radeon Ati/AMD kártyám volt. Az utóbbi években szinte csak AMD-t vettem, főleg a jó ár/érték miatt és teljesen elégedett vagyok velük. A játékok nagy része is AMD logóval érkezik már illetve az új generáiós konzolok is AMD chipekre építkeznek azaz erre az architektúrára fejlesztenek majd elsősorban a játék készítők. Ha a Mantle API is olyan jó, mint ahogy berklámozták, az szintén nagy alőny lehet a GCN felépítésű AMD kártyák javára. 90k körül jó vétel egy HD7970, de 100k körül szintén jó a GTX770 szerintem.

[link]

2013. okt. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, akkor maradok a Sapphire HD7970-nél!

Minden fillér számít de a gép is legyen jó!

Még egyszer köszönöm a válaszokat! :)

2013. okt. 26. 12:12
 4/4 anonim ***** válasza:

Az R9 280-as újabb széria és olyan erős, mint egy 7970 GE, ehhez képest olcsóbb is.

[link]

[link]


GTX 770 105K alatt nincs, ehhez képest gyengébb a nála 20K-val olcsóbb R9 280X-nél is, egyáltalán nem számít jó vételnek.

A 7970 83-ért van egy rakat játékkal, aminek a felég már kilopták, de ennyivel gyengébb is, mint az R9-es.

2013. okt. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!