Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem forog a Videokártya...

Karakter222 kérdése:

Miért nem forog a Videokártya ventillátora?

Figyelt kérdés
A kártya az Ati radeon HD 3650, de eddig nem volt vele probléma, kiszedtem tisztítani és ugyanúgy vissza is tettem, de nem működik, segítséget előre is megköszönöm

2013. okt. 26. 17:51
 1/7 anonim ***** válasza:
vissza is dugtad a hűtő kábelét ?
2013. okt. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen problémám, a ventilátor csatlakozó része kontakthibás volt, túlmelegedett egyszer a kártya, csak úgy vettem észre. Érdemes az ilyenre odafigyelni!
2013. okt. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Be van rendesen dugva, mert pl. SpeedFan is mutatja, hogy hány fokos, a kontak hiba lehetséges, egyébként a Catalyst Control Center és a Driver újratelepítése sem oldotta még meg
2013. okt. 26. 18:32
 4/7 A kérdező kommentje:
Jól tudom, hogy a kontakt hiba az az érintkezési hiba? ha igen akkor pontosabban mit kéne tennem, hogy biztos legyek benne, hogy kontakt hiba van vagy nincs?
2013. okt. 26. 19:20
 5/7 A kérdező kommentje:
Tegnap egyáltalán nem forgott ma már forog, de lassan és SpeedFan nem érzékeli
2013. okt. 27. 10:21
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez igen érdekes, nekem ugyanilyen problémám van a Radeon HD 4730-cal. Először azt hittem, hogy kontakthibás ez is, csakúgy mint az előző, de nem, egyszerűen behalt a fan-vezérlő és azóta 0%-nak írja a ventilátor sebességét minden programban, körülbelűl 25%-os a maximális sebessége, már csak a hangjából is megítélve, visszavittem garanciába, hogy valami nem stimmel, azt állapították meg, hogy minden rendben van, majd ha melegszik akkor emelkedik a ventilátor fordulatszáma is, 2 hétig tesztelték, végül is semmit nem állapítottak meg, visszakaptam, melegedett, már 70°C-nál jártunk a fordulatszám nem emelkedett. Utánanéztem egy új hűtésnek, hátha azzal van a gond, 4000 Forinttól kezdődnek egy újnak az ára, használtat meg nemigen kapni, így összeeszkábáltam valamit, jelenleg egy házhűtő ventilátor van ráerősítve a VGA hűtőbordázatára, így azzal működik a hűtés, érdekes módon a driver nem szól semmit azért, hogy a kártya aktív hűtéses és nincs bedugva a ventilátor. Szerintem nem tudsz vele tenni semmit, már 2 és fél éve megvan a kártya próbáltam tuning programokkal állítani, de nem reagált semmire sem, szerintem ha videokártya vásárlásra kerítek sort akkor hagyom az ATi-t a francba, mert már nem ez az első, ami besz@rik rendeltetés-szerű használat mellett.
2013. okt. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Úgy tánik, hogy én is veszek inkább egy újat, ezelött egy 128 mb-os nvidiám volt, na azon jobban futott pár dolog, na mindegy azért kösz
2013. okt. 28. 22:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!