Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem ismeri fel a laptopo...

Miért nem ismeri fel a laptopom a memóriakártyát?

Figyelt kérdés

Nem ismeri fel a fényképezőgépem memóriakártyáját. Minden más mappát megjelenít róla (amiben a videók vannak + egy másik mappát is amit csak úgy rátettem), de nem jeleníti meg azt, amiben a készített képek vannak :(


Próbáltam már sajátgépből és a felvillanó ablakocskából is megnyitni, de sehogy sem jött össze, ki sem jelzi


Előre is köszönöm :-)



2013. okt. 26. 20:47
 1/3 Csxeba ***** válasza:

Ez érdekes :D És a fényképezőgép látja a képeket? Sajátgépben jobb klikkelj a kártya ikonjára, és Formázás...-ra menj rá


A Fájlrendszernél mit ír? Ilyesmi lesz: Fat32, NTFS, Fat16

Vigyázz, hogy a formázás ablakot X-eld ki vagy mégsézd, véletlenül se OK-zz vagy nyomj a Formázás gombra, mert akkor minden adatod elveszhet

2013. okt. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia!


A f.gépben minden oké, látom az összes képet, stb. A memkártya behelyezése után felugrik a kis ablak, hiába nyitom meg a mappákat, nincs benne kép.


Megcsináltam, amit mondtál, FAT32-t írt ki. Ilyenkor mi a teendő?

2013. okt. 30. 11:26
 3/3 Csxeba ***** válasza:

Guglizgattam egy kicsit. Elvileg van egy vírus, ami csinál ilyet, de ha minden igaz a gépeden nincs rajta, mivel csak akkor engedi megnézni a fájlokat a fertőzött memóriakártyán, ha a gép, amivel meg akarják nyitni, az is fertőzött...


Szóval van vírusfigyelőd? Ha nincs, ajánlom az Avast!-ot. Azon van kifejezetten cserélhető média vizsgáló szolgáltatás, az lefuttatnám rajta a helyedben.


Alternatív megoldás: ha adatkábellel is össze lehet kötni a gépeddel a fényképezőgépet, akkor szedd át adatkábelen, majd a fényképezőgéppel formáztasd le a memkártyát


Alternatív megoldás 2: csinálj egy LiveUSB-t, amire Linux Mintet telepítesz. Próbáld meg Linuxról elérni és kimenteni az adatokat, majd formázd úgy, ahogy alternatív 1-ben leírtam!

2013. okt. 31. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!