Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kb 15 perce telepítettem fel...

Kb 15 perce telepítettem fel az Ubuntut Windows 7 mellé és alapól a windows indul, rendszerindításkor ha nyomom az f1-et akkor sem mit lehet ezzel csinálni, hogy kiválaszthassam melyik induljon?

Figyelt kérdés
2013. okt. 27. 22:03
 1/3 anonim ***** válasza:

/etc/default/grub fájlt kell szerkeszteni, ha GRUB rendszertöltőd van, és tényleg el is indul (azaz jól és jó helyre van telepítve).


Ha mondjuk boot partíciód van, abba ment a grub, de nem az az aktív partíció, akkor valami egyéb bootloadert kéne használnod (pl. Boot-US) vagy a windows BCD-jéhez hozzáadni a linuxot (Easy BCD megcsinálja).


De egyébként neked kéne tudni, hogy hogy és hova telepítetted a rendszert, tehát amit írtam, csak ötletforrásnak vedd, nem érts semmit szó szerint.

2013. okt. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi, de nekem ez egy kicsit kínai :D megpróbálom .
2013. okt. 27. 22:19
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha be tudsz jutni a linuxba, akkor nyitsz egy terminált, és beleírod, hogy "sudo nano /etc/default/grub".


Megszerkeszted, hogy mi legyen az első, meg esetleg az időzítést, majd elmented. Utána kiadsz egy "sudo update-grub" parancsot.


Ezutóbbit kifelejtettem a fentiből. Ha be se tudsz jutni alinuxba, akkor lehetségesek az egyéb opciók, amiket fent írtam.


Ha esetleg wubival telepítetted, az megint más tészta, de azt hiszem, hogy ez az opció már nem létezik.

2013. okt. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!